LeBron zářil. Miami v dramatu udolalo Oklahomu

18. 6. 2012 7:34
Chris Bosh (Miami Heat) a Kendrick Perkins (Oklahoma City Thunder) ve třetím zápase finále NBA | Foto: Reuters

Miami - Miami vede ve finálové sérii NBA nad Oklahomou 2:1 na zápasy poté, co ve třetím finále zvítězilo 91:85.

K titulu, který loni ztratili po porážkách s Dallasem, potřebují hráči Heat ještě dvě vítězství. Těch mohou dosáhnout opět na domácí palubovce na Floridě, čtvrtý duel je na programu v úterý.

LeBron dal 29 bodů

Miami k nedělní výhře dovedl LeBron James s 29 body a 14 doskoky. Dwayne Wade přidal 25 bodů a po sedmi doskocích i asistencích. Hráči Heat dokázali zvítězit i přesto, že stříleli jen s úspěšností 38 procent z pole. Pomohli si totiž trestnými hody, při nichž minuli pouhé čtyři z 35 pokusů. Oklahoma měla úspěšnost z pole 43 procent, ale proměnila jen patnáct z 24 šestek.

"Dnes jsme měli úspěšnost střelby snad jen 30 procent, ale už jsme tak silní, že dokážeme najít i jiné cesty k vítězství. Ve druhé půli jsme toho v útoku moc nevymýšleli, ale dobře bránili a dali koše v pravou chvíli," řekl trenér Miami Erik Spoelstra.

Oklahoma vedla

Jeho svěřenci měli po většinu první půle navrch, ale ve třetí čtvrtině se hostující Oklahomě povedlo odskočit až na desetibodový rozdíl (64:54). Manko však Heat dokázali smazat ještě před poslední částí a v závěru to byli oni, kdo si chránil vedení. Oklahomě se 90 sekund před koncem povedlo snížit na 85:86, jenže pak už útoku vyšla naprázdno.

Oklahomu tradičně vedl nejlepší ligový střelec posledních tří sezon Kevin Durant s 25 body, Russel Westbrook přidal bodů 19. Kendrick Perkins nasbíral deset bodů a 12 doskoků. Náhradníci Thunder nastříleli jen 11 bodů a prohráli souboj laviček 11:20.

"Kevin Durant brzy nasbíral čtyři fauly, celý tým fauloval příliš mnohokrát. Příště musíme v obraně odvést lepší práci, musíme je ubránit i bez faulů," nabádal kouč Oklahomy Scott Brooks, který stáhl ze hry Duranta ve třetí čtvrtině poté, co nasbíral čtvrtý faul, a v tu chvíli Thunder přišli o náskok.