Lyžařka Vrabcová-Nývltová zakončila SP 13. místem v Oslu

15. 3. 2015 12:19
Vyhrála celková vítězka seriálu Norka Marit Björgenová před krajankami Therese Johaugovou a Astrid Jacobsenovou.
Eva Vrabcová - Nývltová
Eva Vrabcová - Nývltová | Foto: ČTK

Oslo - Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová obsadila v posledním závodě sezony Světového poháru na 30 kilometrů v Oslu 13. místo.

Björgenová si pro 15. triumf v ročníku dojela s dvanáctivteřinovým náskokem před Johaugovou, třetí Jacobsenová už měla ztrátu 44,5 sekundy. Vrabcová-Nývltová se kolem třinácté příčky pohybovala od startu a nakonec za vítězkou zaostala o dvě minuty a 27 vteřin.

SP v běhu na lyžích v Oslu:

Ženy - 30 km volně:

1. Björgenová 1:14:10,5, 2. Johaugová -11,6, 3. Jacobsenová (všechny Nor.) -44,5, 4. Kallaová (Švéd.) -1:05,8, 5. Wengová, 6. Hagaová obě -1:49,2, 7. Hagenová (všechny Nor.) -1:49,6, 8. Fesselová (Něm.) -1:51,0, 9. Stephenová (USA) -2:06,7, 10. Rydqvistová (Švéd.) -2:25,9, ...13. Vrabcová-Nývltová (ČR) -2:27,2.

Konečné pořadí SP distančních závodů (po 16 závodech): 1. Björgenová 962 b., 2. Johaugová 857, 3. Wengová 692, ...18. Vrabcová-Nývltová 174, 45. Nováková (ČR) 48.

Konečné pořadí SP (po 28 závodech): 1. Björgenová 2172, 2. Johaugová 1388, 3. Wengová 1332, 4. Östbergová (Nor.) 894, 5. Hagaová 750, 6. Fallaová (Nor.) 661, ...19. Vrabcová-Nývltová 336, 58. Nováková 79.

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.