Lukostřelec Drahonínský získal stříbro, přesto se stal vítězem dne

Veronika Macková
17. 9. 2016 11:46
Česká republika má z lukostřelecké střelnice první stříbrnou medaili, postaral se o ni David Drahonínský. Nemusí to být jeho poslední medaile. O další cenný kov bude dnes usilovat se Šárkou Musilovou.
Lukostřelec David Drahonínský získal třetí paralympijskou medaili.
Lukostřelec David Drahonínský získal třetí paralympijskou medaili. | Foto: Archiv: David Drahonínský

Rio de Janeiro - David Drahonínský je úspěšným českým lukostřelcem, který už má ve své sbírce zlato z Pekingu a stříbro z Londýna. Cenný kov toužil získat i v Brazílii. Už semifinále bylo pro fanoušky "infarktovou“ záležitostí. S Peterem Kinikem ze Slovenska prohrával o čtyři body, v posledním dějství ale ustál tlak a vystřílel si finále.

V souboji o zlato vyzval Johna Walkera, který při posledním měření sil ve finále světového poháru v Novém Městě nad Metují vyřadil českého lukostřelce už ve čtvrtfinále. A úspěšnější byl  i na střelnici v Riu, kde zdolal Drahonínského 141 – 139. Přesto se český reprezentant stal vítězem. V závěru lukostřeleckého dne, totiž přichystal překvapení své přítelkyni Lídě, kterou požádal svou o ruku.

Další medaili by mohl Drahonínský přidat v soutěži mixů společně se Šárkou Musilovou.  "Před Riem byla příprava náročná, kromě tréningu lukostřelby, který jsem měla třikrát týdně jsem měla kondiční přípravu s trenérem a navíc mám za sebou dvě soustředění s Davidem, kde jsme se zaměřovali na techniku,“ popsala přípravu před Riem Šárka Musilová.

Drahonínský hodně dlouhou dobu čekal až bude mít v České republice někoho, s kým složí mix, aby měl šanci na další paralympijskou medaili. To se povedlo právě se Šárkou Musilovou, oba se kvalifikovali do Ria a dnes je čeká souboj o medaile.

"S Davidem vycházím dobře. Musím říct, že obdivuji jeho trpělivost, minimálně tu trpělivost co má se mnou. Kdybych měla trénovat na jeho místě někoho jako jsem já, tak už bych byla asi zastřelená. Tím, že sám má stejný handicap jako já tak opravdu ví, co a jak u mě upravit a na co mám dávat pozor a na co se konkrétně zaměřit. Což je pro mě hodně důležité. Jinak musím prásknout, že umí opravdu dobře vařit. Na soustředění jsme se v kuchyni střídali a vždycky jsem si moc pochutnala, tak třeba něco připraví i po Riu,“ tešila se Musilová.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy