Ragby, šerm i judo. Tak se sportuje na paralympiádě v Rio de Janeiru

Skok daleký, tenis, jachting i drezura. Hendikepovaní sportovci si na paralympiádě v ničem nezadají se zdravými sportovci
Plavání –  Plavkyně Běla Třebínová vybojovala pro Českou republiku první paralympijskou medaili na letošních hrách, když byla bronzová v disciplíně 50 metrů volný způsob v kategorii S5.
Atletika – Atletika je jeden z nejtradičnějších paralympijských sportů, který se v programu objevuje už od roku 1960. V Riu si atleti rozdělí 177 sad medailí. Svůj čtvrtý bronz ve vrhu koulí získala v Riu Eva Berná.
Šerm na vozíku – Šermířské soutěže jsou určeny pro vozíčkáře a v Riu se handicapovaní utkají o 14 sad medailí.
Handbike – Na vozíku se v Riu proháněl i světoznámý paralympionik Alex Zanardi. Bývalý pilot formule 1 i ve 49 letech dokázal obhájit zlato na trati 20 kilometrů.
Foto: Reuters
Sport Sport, Veronika Macková
15. 9. 2016 12:01
Podívejte se ve fotogalerii, v čem všem sportují handicapovaní sportovci na paralympijských hrách v Rio de Janeiru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy