Zemřel hrdina Velké národní Treadwell, který si zkusil i Pardubickou. Bylo mu 34 let

ČTK ČTK
24. 6. 2020 6:40
Anglický žokej Liam Treadwell, který se proslavil jedním z nejpřekvapivějších triumfů ve slavném liverpoolském dostihu Velká národní, byl dnes nalezen mrtev ve svém domě. Bylo mu 34 let. Příčina smrti není známa a policie podle britských médií uvedla, že nemá podezření na cizí zavinění.
Liam Treadwell v sedle Trezora (2012)
Liam Treadwell v sedle Trezora (2012) | Foto: Václav Volf

Treadwell opanoval legendární dostih v Liverpoolu v roce 2009. Byl to jeho debut ve Velké národní a zvítězil v něm s outsiderem Mon Mome, na kterého se sázelo v kurzu 100:1. V kariéře vybojoval více než 300 vítězství a představil se i na Velké pardubické, ale s Trezorem v roce 2012 ani o rok později v sedle Sešlosti neuspěl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy