Legendární Armstrong se žene podruhé do chomoutu

ČTK
6. 9. 2005 15:05
NEW YORK - Vztah Lance Armstronga a Sheryl Crowové nejspíš skončí příští rok před oltářem. Slavný americký cyklista a populární zpěvačka oznámili, že se během společné dovolené v Sun Valley v Idahu zasnoubili. Kdy bude následovat svatba, pár neprozradil,

Třiačtyřicetiletá rockerka a o deset let mladší cyklista se seznámili v roce 2003 na charitativní akci. Od té doby tvoří nerozlučný pár, i když jejich vztah prodělal několik krizí. Letos v květnu se dokonce v médiích objevily zprávy, že se rozcházejí.

Sedminásobný vítěz Tour de France, jenž zvládl boj s rakovinou varlat, po letošním triumfu na slavném závodě ukončil kariéru. Padla tak jedna z příčin, která podle médií stála za jejich partnerskou krizí - nedostatek času na budování vztahu. Sheryl Crowová naopak chystá ještě tento měsíc vydání svého pátého alba, které se bude jmenovat Wildflower.

Armstrong se kvůli Sheryl Crowové rozvedl s manželkou Kristin, s níž má tři děti. Majitelka devíti cen Grammy, která měla v minulosti údajně aférky s rockerem Erikem Claptonem či hercem Owenem Wilsonem, zatím nikdy vdaná nebyla. S Armstrongem by to ale ráda změnila a prý by s ním chtěla mít i děti.

Texaský rodák ale po prodělané chemoterapii a operativním odstranění varlat už další potomky mít nemůže. V úvahu tak připadá jen adopce.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy