La Carbonarová byla čtvrtá na MS v orientačním závodě bikerů

ČTK
11. 7. 2006 11:25
Pět vteřin dělilo českou reprezentantku Hanu La Carbonarovou od bronzu na krátké trati na mistrovství světa v orientačním závodě horských kol. Čtvrtým místem ve finském Joensuu vyrovnala nejlepší umístění české závodnice na MS.

Pondělní závod vyhrála Rakušanka Michaela Gigonová, druhá skončila slovenská jezdkyně Hana Bajtošová. La Carbonarová byla ještě na osmém kilometru třetí, ale o stupně vítězů ji nakonec připravila domácí Finka Ingrid Stengardová. "Před závodem bych to brala, teď jsem trochu zklamaná," uvedla La Carbonarová pro internetové stránky mtbo.cz. Čtvrtá skončila La Carbonarová i na klasické trati na MS 2002 ve Francii. Závod mužů ovládli Finové, vyhrál Tuomo Tompuri před Mikou Tervalou. Z českých bikerů se nejlépe orientoval dvanáctý Lubomír Tomeček. Po dnešním dni volna šampionát vyvrcholí středečním závodem na klasické trati. Výsledky - krátká trať: Muži: 1. Tompuri 49:50 min., 2. Tervala (oba Fin.) 51:01, 3. Grican (Rus.) 51:37, ...12. Tomeček 54:55, 15. Laciga 55:48, 16. Ševčík 56:05, 31. Rygl 59:05, 49. Podrábský (všichni ČR) 1:02:27. Ženy: 1. Gigonová (Rak.) 51:38, 2. Bajtošová (SR) 53:11, 3. Stengardová (Fin.) 54:22, 4. La Carbonarová 54:27, ...14. Jakoubová 58:59, 20. Lacigová 1:00:54, 25. Hančíková 1:04:09, 27. Hašková 1:04:56, 33. Lepšíková (všechny ČR) 1:08:03. smr okr