Kvitová první zápas po návratu na okruh WTA prohrála

23. 4. 2015 13:46
Petra Kvitová se po dvou měsících představila na turnaji kategorie WTA. Premiéra na antuce jí ale nevyšla.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Milan Kammermayer

Stuttgart - České jedničce Petře Kvitové se návrat do turnajového rytmu nepovedl.

Po dvouměsíční pauze a dvou výhrách ve Fed Cupu totiž Kvitová v prvním zápase na turnaji kategorie WTA nestačila na Američanku Madison Brengleovou, které ve čtvrtek podlehla na antuce ve Stuttgartu 3:6, 6:7. Zápas jsme sledovali živě zde.

Na výhru na okruhu tak Kvitová čeká už od poloviny února, kdy na turnaji v Dauhá česká tenistka a wimbledonská šampionka porazila Jelenu Jankovičovou, aby následně podlehla Carle Suárezové-Navarrové.

Poté Kvitová vyhlásil, že si kvůli vyčerpání dává od tenisu krátkou pauzu, a vrátila se až na semifinále Fed Cupu proti Francii. V něm o minulém víkendu vyhrála oba své zápasy - s Kristinou Mladenovicovou i Caroline Garciaovou neztratila ani set.

O postup do čtvrtfinále se dnes ve Stuttgartu pokusí ještě Lucie Šafářová, která nastoupí proti turnajové čtyřce Caroline Wozniacké.

Kvitová se špatně pohybovala

ˇBud se budu plahočit, nebo mě Fed Cup nakopne," říkala česká jednička před startem antukové sezony. První varianta byla realitou. Kvitová se od úvodu utkání špatně pohybovala, chyběla jí energie, u míčů byla často pozdě a tak logicky hodně kazila.

Naopak Brengleová se na servisu prosazovala velmi dobrými kombinacemi a v celém prvním setu nepustila slavnou sokyni k brejkbolu. Podání Kvitové sebrala ve čtvrté hře a slavila suverénní zisk setu poměrem 6:3.

Hned v prvním gamu druhého dějství navíc Kvitová znovu řpišla o servis a dlouho to vypadalo na podobný průběh. Brengleová nadále excelovala na podání a za stavu 5:4 a 4:0 měla tři mečboly. Američanka, vědoma si velké šance na velké vítězství znervózněla a v klíčovém gamu selhala. Kvitová odvrátila celkem čtyři mečboly a dostala se zničehonic zpět do hry.

O druhé sadě nakonec rozhodoval tie-break, který světová čtyřka vůbec nezvládla. Soupeřce nabídla hned pět dalších mečbolů a Brengleová druhý proměnila.

Prohrála i Šafářová

Vedle Kvitové ztroskotala i její fedcupová kolegyně Lucie Šafářová, která podlehla Dánce Carolině Wozniacké 6:7, 1:6.

Osmadvacetiletá Šafářová sváděla v úvodním setu se čtvrtou nasazenou Wozniackou vyrovnanou bitvu a ztratila ho až po hodině ve zkrácené hře. Druhý set ale jasně ovládla bývalá světová jednička a v sedmém vzájemném zápase českou tenistku počtvrté porazila.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Brengleová (USA) - Kvitová (3-ČR) 6:3, 7:6 (7:2), Wozniacká (4-Dán.) - Šafářová (ČR) 7:6 (7:5), 6:1.