Kvapilová o přestupu na písek nepochybovala a věří, že ani nebude

ČTK ČTK
2. 8. 2017 16:14
Michala Kvapilová musela kvůli plážovému volejbalu opustit klasický šestkový volejbal, svého rozhodnutí ale partnerka Kristýny Kolocové nelituje.
Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play off MS 2017
Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play off MS 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Vídeň - Už rok a čtvrt je z Michaly Kvapilové plážová volejbalistka a za relativně krátkou dobu se rychle zlepšila. "Doufám, že už jsem plážovou volejbalistkou. Že už to platí," smála se poté, co s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou postoupily do osmifinále mistrovství světa ve Vídni.

Loni Kvapilová ukončila kariéru v šestkovém volejbalu, v kterém si zahrála i v reprezentaci. Vyslyšela tehdy vábení Hoidarové Kolocové, aby se naplno věnovala beachvolejbalu, kterým si do té doby jen zpestřovala letní přípravu.

Na světovém šampionátu v rakouské metropoli už plní roli třináctých nasazených, což značí, že při jejich pětadvacátém společném turnaji tvoří pár širší špičky. "Já už jsem v téhle situaci byla a Míša je výborná hráčka, která by měla na to se tam dostat. Když to shrnu, tak to svým způsobem mohlo mít vývoj, jaký to má, ale že to bude tak rychlé, to jsem možná nečekala," uvedla Hoidarová Kolocová.

Sedmadvacetiletá Kvapilová odchodu ze šestkového volejbalu nelituje. "Nic mi ze šestek nechybí," řekla. Ani neměla pochybnosti, jestli nedělá odchodem na písek špatný krok. "Myslím, že ani nenastanou," věří.

Na turnajích v plážovém volejbalu se s různými partnerkami objevovala od roku 2008 do sezony 2013. "Proto nezačínala od nuly a tušila, co beachvolejbal obnáší. Věděla, co očekávat od vztahu dvou hráček," řekla Hoidarová Kolocová.

Změnou musela Kvapilová projít po herní stránce. V šestkovém volejbalu plnila roli univerzálky. "Takže jsem vlastně nepřijímala, jen sem tam nahrávala a i blok má jiné časování. Bylo tam hodně věcí, které jsem musela přizpůsobit," řekla.

Loni prakticky "skočila" z haly rovnou na písek. Po ukončení smlouvy v Německu odjela po krátké přípravě s novou parťačkou na turnaje. "Ze začátku to bylo hodně poznávání. Bylo to hození do vody, ale jako tým jsme se s tím srovnaly. A sezonu jsme zakončily titulem na mistrovství republiky. To bylo pěkný," řekla.

Přes zimu absolvovala první beachvolejbalovou přípravu a udělala pokrok. Především nad sítí. "To mě překvapilo, jak poslední dobou blokuju a jsem za to moc ráda," pochvaluje si. "S trenérkou (Lenkou Háječkovou) jsme věděly, že má potenciál, ale potřebovala získat zkušenosti," doplnila Hoidarová Kolocová.

Sama pomohla 183 centimetrů vysoké Kvapilové se rychle rozkoukat. "Už tak nějak vím, co se má na turnajích dělat. Co pít, jak regenerovat. Už mi nemusí dělat průvodkyni," řekla Kvapilová.

Bonusem plážového volejbalu je, že se hraje pod širým nebem a na slunci, a Kvapilovou na něm přitahuje větší prostor prosadit se individuálně. "Hodně to stojí přímo na nás dvou. Nikdo nás nemůže vystřídat a trenér nám ve hře nemůže poradit. Je to pořád takový vnitřní souboj a to se mi líbí," dodala Kvapilová.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Devět lidí přišlo v Guineji o život při protestech proti prezidentovi

Nejméně devět lidí nepřežilo v Guineji třídenní protesty proti prezidentově snaze získat právo na další mandát. Oznámila to ve středu agentura AP, podle níž jsou nemocnice přeplněné zraněnými. Stav některých svědčí o tom, že lidé byli zasaženi střelbou z malé vzdálenosti. Protestů se zúčastnily tisíce lidí.

Jednaosmdesátiletý prezident Alpha Condé byl zvolen prezidentem v letech 2010 a 2015. Mandát mu končí příští rok v prosinci, ale letos oznámil, že chce vypsat referendum ve snaze získat možnost usilovat o zvolení znovu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy