Kučerová zakončila SP ve skikrosu sezonním maximem, šestým místem

21. 3. 2021 16:18

Lyžařka Nikol Kučerová zakončila sezonu Světového poháru ve skikrosu ve švýcarském Veysonnaz šestým místem a vyrovnala tak svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře. Naposledy byla takto vysoko před více než třemi lety.

Jednatřicetiletá Kučerová skončila v minulých dvou závodech v Gruzii a Rusku shodně sedmá. Dnes ve švýcarském středisku, kde si v sobotu zajistila celkové vítězství v SP snowboardcrossařka Eva Samková, své sezonní umístění ještě vylepšila díky druhé pozici v malém finále.

Šestá dojela česká lyžařka potřetí v kariéře a poprvé od března 2018. Lepší byla jen v prosinci 2010 v Innichenu, kde obsadila životní bronzovou pozici.

V celkovém pořadí Světového poháru skončila Kučerová po 11 závodech těsně za elitní desítkou jedenáctá. Křišťálové glóby získali Švýcarka Fanny Smithová a Kanaďan Reece Howden.