Nikol Kučerová

Česká skikrosařka (*23. 6. 1989), účastnice olympiády v Soči.

Näslundová má druhý titul ve skikrosu, Fiva se dočkal v 35 letech

Mistry světa ve skikrosu se stali Švýcar Alex Fiva a Švédka Sandra Näslundová, která získala po téměř roční závodní pauze zaviněné zraněním kolena druhý titul. Poprvé se radovala ze zlaté medaile v roce 2017. Ziskem druhého titulu napodobila vítěze úvodních dvou ročníků šampionátu Tomáše Krause, nikdo další dvakrát ve skikrosu triumfovat nedokázal.

Česká reprezentantka Nikol Kučerová vypadla ve švédském Idre Fjäll už v kvalifikaci, v níž byla osmnáctá a zaostala o dvě místa za postupem do čtvrtfinálových jízd. V dnešní vyřazovací části proto nemohla obhajovat sedmé místo z předloňského šampionátu v Solitude.

Näslundová absolvovala první závod od loňského února. Před sezonou si v tréninku poranila koleno a vynechala všechny dosavadní závody Světového poháru, který před rokem ovládla.

Ve vyřazovacích jízdách čtyřiadvacetiletá Švédka nenašla ani jednou přemožitelku. Stříbro získala potřetí za sebou Švýcarka Fanny Smithová a třetí místo obhájila Francouzka Alizée Baronová.

Fiva se v 35 letech dočkal první medaile z mistrovství světa, a rovnou zlaté. Vítěz Světového poháru z roku 2013 si vynahradil čtvrté místo z minulého šampionátu. Ve finále triumfoval před obhájcem titulu Francoisem Placem z Francie, třetí skončil domácí Erik Mobärg.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování v Idre Fjäll (Švédsko):

Skikros:

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Place (Fr.), 3. Mobärg (Švéd.), 4. Davies (Brit.).

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Baronová (Fr.), 4. Gantenbeinová (Švýc.), …v kvalifikaci 18. Kučerová (ČR).

Skikrosařka Kučerová skončila ve Val Thorens dvakrát třináctá

Skikrosařka Nikol Kučerová skončila dvakrát třináctá na Světovém poháru ve Val Thorens, což pro ni byly nejlepší výsledky v sezoně. Dnes i v neděli zkušená Češka shodně vypadla ve čtvrtfinále, do kterého na prvních dvou závodech v Arose neprošla.

První triumf v kariéře dnes ve Francii oslavila ve 30 letech a po 13 sezonách ve Světovém poháru Rakušanka Katrin Ofnerová. Mužský závod vyhrál Kanaďan Reece Howden a je novým lírem seriálu. Ženské pořadí nadále vede Fanny Smithová ze Švýcarska, jež dnes poprvé v sezoně chyběla ve finále a skončila pátá.

Skikrosařka Kučerová si vylepšila sezonní maximum

Skikrosařka Nikol Kučerová si sedmým místem ve francouzském středisku Megeve vylepšila sezonní maximum ve Světovém poháru. Do elitní desítky se zkušená třicetiletá lyžařka dostala po téměř dvou letech.

Kučerová si před Vánoci v Innichenu po delší době vyjela postup z kvalifikace a tamní 14. pozici vylepšila před dvěma týdny o tři příčky v kanadské Nakisce. V Megeve dnes vyhrála čtvrtfinále, ze semifinále už do bojů o druhou medaili v SP neprošla a v malém finále předčila bývalou mistryni světa Rakušanku Andreu Limbacherovou.

Na účast v Top Ten čekala Kučerová v rámci Světového poháru 18 závodů od března 2018, kdy byla šestá v Sunny Valley v Rusku. Ke světové špičce se pak přiblížila loni na mistrovství světa v americkém Solitude, kde skončila sedmá.

V Megeve dnes triumfovali Kanaďané Kevin Drury a Marielle Thompsonová. Před zbývajícími dvěma závody v Sunny Valley a Veysonnaz vedou seriál Drury a Sandra Näslundová ze Švédska. Kučerová je sedmnáctá.

SP ve skikrosu v Megeve (Francie):

Muži: 1. Drury (Kan.), 2. Midol (Fr.), 3. Hronek (Něm.).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Drury 688, 2. Regez (Švýc.) 454, 3. Midol 393.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Näslundová, 3. Edebová (obě Švéd.), …7. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Näslundová 810, 2. Smithová (Švýc.) 696, 3. Thompsonová 659, …17. Kučerová 155.