Krasobruslení: Rusové vykročili v Soči za dalším zlatem

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 2. 2014 20:51
Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vylepšili světový rekord v krátkém programu sportovních dvojic na 84,17 bodu a na domácí olympiádě v Soči vykročili za zlatem.
Ruští krasobruslaři Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vykročili v Soči výbornou jízdou za zlatou medailí.
Ruští krasobruslaři Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vykročili v Soči výbornou jízdou za zlatou medailí. | Foto: Reuters

Soči - Krasobruslaři Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vylepšili světový rekord v krátkém programu sportovních dvojic na 84,17 bodu a na domácí olympiádě v Soči vykročili za zlatem.

Ruský pár, který se dal dohromady v květnu 2010, při společné olympijské premiéře půjde do středečních volných jízd s náskokem 4,53 bodu před německými rivaly Aljonou Savchenkovou a Robinem Szolkowým. Na bronzové příčce jsou zatím další ruští reprezentanti Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov.

V dnešním krátkém programu nezaváhala žádná z favorizovaných dvojic. Volosožarová s Traňkovem navázali na povedené vystoupení z evropského šampionátu a vlastní historické maximum z této akce posunuli poprvé nad hranici 84 bodů. Vedle vysoké známky za technickou hodnotu jízdy jim k tomu pomohlo i výjimečné hodnocení programových komponentů, například za interpretaci se v průměrné známce od rozhodčích na jedenáct setin přiblížili absolutní desítce.

Ve hře o zlato zůstává i Savchenková se Szolkowým

Ani osobní rekord 79,64 bodu tak v krátkém programu nestačil na vedení Savchenkové se Szolkowým. Čtyřnásobní mistři světa, kteří obhajují bronz z Vancouveru, po evropském šampionátu změnili svůj krátký program.

V Soči předvedli jízdu na hudbu z filmu Růžový panter, která je doprovázela ve volné jízdě na cestě ke světovému titulu 2011. Před středečním finále sice v boji o vytoužené olympijské zlato ztrácejí, ale naději jim může dát, že Volosožarová s Traňkovem volnou jízdu ve finále Grand Prix i na evropském šampionátu pokazili.

Boj o bronz mají za dvojicí hlavních favoritů nejlépe rozehraný Stolbovová s Klimovem, kteří získali 75,21 bodu. Ve hře o stupně vítězů jsou však i další dvojice, přes 70 bodů se dostaly ještě čtyři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy