Krasobruslaři Dušková a Bidař mají stříbro z olympiády mládeže

15. 2. 2016 15:18
Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař skončili v kategorii sportovních dvojic na druhém místě.
Olympiáda mládeže 2016: Martin Bidař a Anna Dušková
Olympiáda mládeže 2016: Martin Bidař a Anna Dušková | Foto: Lukáš Caha

Lillehammer - Česká výprava získala na zimních olympijských hrách mládeže v Lillehammeru první medaili. Krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař skončili v kategorii sportovních dvojic na druhém místě.

"Nikdy jsme si nepředstavovali, že bychom někdy mohli dosáhnout na takovou krásnou medaili," uvedla po závodě pro Aktuálně.cz Dušková. "Jsou to krásné zážitky a získali jsme tu plno zkušeností. Byla tu velká konkurence, takže tento výsledek bude patřit k našim nejcennějším výsledkům."

Šestnáctiletí Dušková a Bidař po krátkém programu vedli, ale ve volných jízdách nevelký náskok neudrželi. Vítězní Rusové Jekatěrina Borisovová a Dmitrij Sopot je nakonec porazili o dva a půl bodu.

"Ta volná disciplína mohla být lepší, ale i tak jsme spokojeni s výsledkem, uvedl Bidař. "Nepřišli mi nervózní, ale udělali takové zbytečné chyby," dodala trenérka Eva Horklová.

Rychlobruslařka Natálie Kerschbaummayr skončila v závodu na 1500 metrů čtvrtá. Zajela čas 2:05,54 a od medaile ji dělilo pouhých pět setin sekundy. Sjezdař Jan Zabystřan obsadil v kombinaci šesté místo, české hokejistky zatím získaly ze zápasů se Slovenskem a domácím Norskem plný počet bodů.