Korejec prosil na kolenou o odpuštění. Za vztyčený prostředníček dostal tři roky stop

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 10. 2019 10:55
Korejský golfista Kim Pchi-o dostal tříletý zákaz startů za obscénní gesto k fanouškovi.
Korejský golfista se na kolenou omlouval za zdvižený prostředníček. Stanu se lepším člověkem, slíbil. | Video: Asociated Press

Devětadvacetiletý hráč v neděli při cestě za vítězstvím na turnaji v Tegu ukázal vztyčený prostředníček divákovi, jehož mobilní telefon vyrušil golfistu při odpalu.

Kim Pchi-o, který vede finanční žebříček Korean Tour, navíc obdržel pokutu v přepočtu téměř 200 tisíc korun.

Kim Pchi-o se později omluvil, dokonce na kolenou prosil o odpuštění, ale trestu neunikl.

Distanc na tři roky za nevhodné chování uložilo Kim Pchi-ovi vedení Korean Tour. Jak se k trestu postaví zástupci jiných golfových seriálů, není podle BBC jasné. Rodák ze Soulu hrál v minulosti krátce i na PGA Tour, na korejském okruhu vybojoval pět titulů.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy