Bizarní ocenění v ruské lize. Nejlepší hráč zápasu dostal funkční samopal

Rudolf Černík
14. 9. 2019 15:07
Netradiční odměnu pro nejlepšího hráče zápasu vymysleli šéfové ruského klubu z Iževska. Hvězda utkání totiž dostává funkční samopal.
Savelij Kononov s netradiční cenou pro nejlepšího hráče
Savelij Kononov s netradiční cenou pro nejlepšího hráče | Foto: Twitter

Iževsk je významným centrem zbrojařského průmyslu a vyrábí se zde i známý samopal AK-47. A právě slavným kalašnikovem odměnil manažer zdejšího hokejového klubu Ramil Sajfullin brankáře Savelije Kononova coby nejlepšího hráče Ižstalu Iževsk v utkání ruské Vyšší hokejové ligy, druhé nejvyšší soutěži po KHL.

Sajfullin představil novinku po domácí výhře 3:2 nad týmem Čelmat Čeljabinsk, kdy s funkční zbraní přišel do kabiny a oznámil, že po každém domácím utkání bude vyhlášen nejlepší hráč a dostane za odměnu kalašnikov. Prvním laureátem se stal právě gólman Kononov a s údivem hned zvláštní ocenění převzal z rukou kapitána Ižstalu.

Podívejte se na premiérové dekorování nejlepšího hráče novou cenou:

Hvězda zápasu si však nepřijde pokaždé na nový kus, trofej bude totiž putovní. Sajfullin si od tohoto kroku slibuje zlepšení atmosféry v týmu, fanoušci však už spekulují, co se bude dít, až třeba po prohraném utkání či sérii porážek nálada v mužstvu zhoustne. "Snad se navzájem nepostřílí," obává se jeden z fanoušků v internetové diskuzi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy