Konečný vs. Quillin: Stane se boxerský zázrak století?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
19. 4. 2014 17:30
Souboj českého veterána Lukáše Konečného s Američanem Peterem Quillinem o titul mistra světa WBO ve střední váze je všechno možné, jen ne tuctový.
Lukáš Konečný s Američanem Peterem Quillinem
Lukáš Konečný s Američanem Peterem Quillinem | Foto: Antonín Vavrda

Washington (od zvláštního zpravodaje) – Na jedné straně obrovská zkušenost ze skoro 400 boxerských duelů, na druhé straně velký talent s kubánskými kořeny podporovaný americkými dolary. Souboj českého veterána Lukáše Konečného s Američanem Peterem Quillinem o titul mistra světa WBO ve střední váze je všechno možné, jen ne tuctový.

„Vím, že on je favoritem, on musí potvrzoval svojí pozici, on bude pod tlakem, pokud nepůjde vše podle jeho představ,“ zopakoval den před zápasem v rozhovoru pro Aktuálně.cz své současné zaklínadlo ústecký bijec.

Toho čeká ve Washingtonu dle všeho poslední duel dlouhé boxerské kariéry. „Pokud nepřijde super nabídka za super peníze skončím. I kdybych prohrál,“ stojí si i třicet hodin před soubojem s třicetiletým mistrem světa o pět starší Konečný.

Quillin sice roli favorita přijímá, českého protivníka nehodlá podcenit. „Připravuji se na každý zápas stejně poctivě. Musím neustále obhajovat svojí pozici. Jsem světový šampión, proto musím hájit svůj titul proti boxerům z celého světa. Nyní proti mně stojí Lukáš, který má v Evropě velký respekt,“ tvrdí před mikrofony uctivě bijec přezdívaný „Kid Chocolate“.

Pravdou ale zůstává, že zámoří zatím jeho protivníka „uctivě“ přehlíží. Místní vidí šanci Konečného na triumf v poměru 5 ku 1, příznivci boxu místo tohoto souboje řeší, zda-li a kdy se Quillin postaví například Curtisi Stevensovi, nebo Gennadiji Golovkinovi. Brněnskému rodákovi navíc příliš nevěří ani v tuzemsku.

Rozhodnou už první kola

Oprávněně? To se ukáže až v prvních kolech duelu, který startuje v noci na neděli ve 3:30 hodin a který vysílá v přímém přenosu televize Sport 1 a Sport 2. „Špatný vysílací čas. Nikdo by se na to nedíval,“ vysvětlil Konečný důvody, proč zkrachovala jednání jeho stáje SES Boxing s Českou televizí. Důvody, nad kterými ve Washingtonu zástupci dalších boxerů i místních médií jen nevěřícně kroutí hlavami.

Tak, či onak, pokud v úvodních rundách zápasu prokáže Konečný svojí odolnost i proti dle mnohých vedle Golovkina fyzicky nejsilnější střední váhy, jeho šance na vítězství vzrostou. Quillin v posledních duelech prokázal, že je špičkový boxer, který má ale výborné první poloviny svých zápasů, v těch druhých ale začíná mít problémy.

„Čím déle bude zápas pokračovat, tím jsou mé šance na úspěch větší. Chci vyhrát. A je mi jedno jak. Klidně ať se na mě vzpomíná jako na boxera, který vyhrál svůj poslední zápas v poslední vteřině posledního kola nějakým náhodným úderem. Ten titul, který bych tím získal, už by mi totiž nikdo nevzal,“ dodává jako vždy bojovně naladěný Konečný.

Bude mít pravdu on, nebo většina, která se přiklání na stranu Quillina a kdy mnozí tvrdí, že český boxer poprvé v kariéře okusí porážku před limitem? To se dozvíme v neděli nad ránem. Jedno je jisté ale již nyní – pokud by Konečný skutečně vyhrál, jednalo by se i s ohledem na výše popsané o jednu z největších boxerských senzací poslední doby, možná i let.

Zapíše se český buldok a již nyní největší tuzemská legenda tohoto sportu mezi profesionály naposledy do historie?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy