Konečný(ě) o světový titul. Český boxer vyzve Bajsangurova

Sport Sport
14. 6. 2012 19:43
Největší boxerská událost s přímou českou účastí je konečně domluvená a potvrzená.
Bude se takto radovat Konečný i 27. října v kyjevském Paláci Sportů?
Bude se takto radovat Konečný i 27. října v kyjevském Paláci Sportů? | Foto:

Praha - Domluveno, potvrzeno, Lukáš Konečný a s ním čeští fanoušci se snad již napodruhé dočkají zápasu o "hlavní" titul mistra světa v lehké střední váze organizace WBO mezi brněnským rodákem a Rusem Zaurbekem Bajsangurovem. Datum a místo konání: 27. října, Palác Sportů v Kyjevě.

Boxerský svět má za sebou duely Floyda Mayweathera s Miguelem Cottem, Mannyho Pacquiaa s Timothym Bradleym, za tři týdny jej čekají bitvy titánů v těžké váze, český fanoušek bude ale dychtivě čekat na podzim roku.

Jak již ve středu informoval ruský web gazeta.ru s odkazem na zprávu K2 Promotions Ukrajina, která zastupuje Bajsangurova a patří bratřím Kličků, duel mezi ruským šampiónem a českou jedničkou lehké střední váhy Lukášem Konečným se uskuteční v ukrajinské metropoli Kyjeve 27. října, přestože podle původních zpráv se měli oba boxeři utkat již během léta.

Konečný se s termínem i místem konání spokojený

„Jsem rád, že se bude boxovat až takto pozdě. Sice už jsem byl v lehkém tréninku, ale alespoň si budu moct užít léto s rodinou, loni tomu tak ze známých důvodů nebylo, takže se teď o to více těším. Minimálně července si užiji, i když na zápas samozřejmě myslet budu,“ řekl pro Profiboxing.cz první český boxerský profesionální mistr světa, který prozatimní pás získal po dubnové demolici Francouze Salima Larbiho.

Český fanoušek se sice nedočká dlouho očekávaného souboje v některé z domácích arén, smutnit ale nemusí. Na dobré cestě je dohoda mezi SES Boxing, která Lukáše zastupuje, a Nova Sport o vysílání duelu v přímém přenosu.

„Obě strany chtěly dělat zápas doma. My jsme tušili, že na aukci to s nimi bude těžké, manažer dával dohromady nějaké peníze, ale nakonec usoudil, že by to byl příliš velký risk, jít s nimi do dražby, protože kdybychom ji prohráli, což bylo reálné, doplatil bych na to já,“ vysvětlil třiatřicetiletý český boxer důvody konání galavečera v kyjevském Paláci Sportů.

Vydělá si oproti Česku trojnásobek

„Díky tomu, že jsme přistoupili na jejich podmínky, vydělám si zhruba třikrát tolik, než kdyby se boxovalo v Česku. Já sice říkal, že bych ho radši přivítal doma a za menší peníze, v konečném výsledku mi to ale může být jedno. Jedu na Ukrajina s velkými šancemi na vítězství a ještě možností si vydělat,“ poodkryl Konečný zákulisí domlouvání zápasu.

Spokojená je nakonec samozřejmě i druhá strana. „Nebylo to jednoduché, protože manažeři Konečného chtěli, aby se boxovalo v jeho rodném městě (v Brně), ale nakonec jsme se dohodli. Podle mne to bude jeden z nejlepších galavečerů, které jsme kdy u nás pořádali,“ uvedl manažer stáje bratří Kličků Alexandr Krasjuk.

Jisté ale je, že v sobotu 27. října se po zápase zůstanou úsměvy a dobrá nálada ve tvářích jen jedné ze zúčastněných stran.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy