Chisora si to rozdá v Hayem v ringu, Kličko se zlobí

Antonín Vavrda
9. 5. 2012 9:25
Dva britští boxerští raubíři David Haye a Dereck Chisora si domluvili zápas, přestože nemají britskou boxerskou licenci.
Dereck Chisora (vlevo) inkasuje od Davida Hayeho na tiskové konferenci
Dereck Chisora (vlevo) inkasuje od Davida Hayeho na tiskové konferenci | Foto: Reuters

Praha – Několikatýdenní čekání je překvapivě u konce. Promotér Frank Warren v úterý oznámil: 14. července se v Upton Parku utkají o mezinárodní titul organizace WBO britští boxeři Dereck Chisora a David Haye.

Blázen proti důchodci. I tak by se dal označit duel, ze kterého jedni mají radost, druzí kroutí hlavami. Vždyť ani jeden ze dvojice Dereck Chisora a David Haye nemá britskou profesionální licenci.

Přesto si to oba rozdají na stadionu West Ham United v Upton Parku v létě o volný mezinárodní titul WBO. „To, co udělal Frank Warren je plivnutí do tváře celé britské boxerské federaci,“ nebere si servítky jinak uhlazený pětatřicetiletý ukrajinský obr.

Kličkovi se duel nelíbí

„Nechat boxovat Chisoru poté, co předvedl na tiskovce s Hayem není dobré pro tento sport ani fanoušky,“ dodal nynější vládce těžké váhy a připomněl tak extempóre osmadvacetiletého rodáka ze Zimbabwe.

Ten před, během a po zápase s Vitalijem Kličkem (18. února) způsobil poprask, když nejdříve svého soupeře proplesknul na tiskovce před zápasem, poté v ringu vyplivnul vodu do tváře právě Vladimirovi, aby si nakonec po zápase střihnul ještě jeden pěstní souboj - s Hayem na tiskové konferenci.

Britský promotér je ale přesto svého svěřence chrání. „Dereck přišel na pokutách o poloviny financí ze zápasu s Vitalijem, musel si hledat normální práci, i když nemá kvalifikaci. Vyřadili ho na půl roku z ringu,“ zastal se Frank Warren Chisory.

Představí se i Povětkin

Tomu se povedlo, jak již během minulého týdne problesklo některými zdroji, vyjednat pro oba raubíře licenci u lucemburské boxerské federace. Díky ní budou moct nyní vstoupit do ringu.

Že se nejedná o tuctový zápas doložila i úterní tisková konference v Upton Parku, na které oba boxery oddělovala u stolu mříž.

A Upton Park se má rozhodně nač těšit i mimo hlavní duel. Vždyť do ringu vstoupí i šampión WBA v těžké váze Alexander Povětkin, který se utká se svým plánovaným vyzývatelem – Američanem Hasimem Rahmanem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy