Konec sezony Vaidišové nevyšel. Zranila se

maj
1. 11. 2007 10:30
Nicole Vaidišová vzdala zápas proti krajance Voráčové

Quebec - Česká tenistka Nicole Vaidišová vzdala zápas prvního kola turnaje v Quebecu proti krajance Renatě Voráčové. První nasazená tak uzavřela letošní sezonu, v níž nezískala ani jeden titul na okruhu WTA.

Osmnáctiletá rodačka z Norimberku se v tomto roce sice dostala na sedmou příčku ženského žebříčku, a to bylo její dosavadní maximum. Ale jinak se jí letos nevyhýbaly zranění, což se potvrdilo i na jejím posledním turnaji.

Měla být spolu s Lindsay Davenportovou hvězdou quebeckého podniku s celkovou dotací 175 tisíc dolarů. Jenže Vaidišová zklamala pořadatele prohrou a skrečí hned v prvním kole. Zato Renata Voráčová se mohla radovat z překvapivého postupu, v osmifinále se utká s Vaniou Kingovou z USA.

Česká jednička sice v prvním setu dominovala a vyhrála nad Voráčovou 6:2. V druhé sadě si však poranila zápěstí u pravé ruky a prohrála 3:6. Potom se rozhodla utkání vzdát.

Bylo to letos vůbec poprvé, kdy Nicole Vaidišová skrečovala. Přitom zdravotní problémy ji provázely už od začátku sezony. V únoru nebyla v pořádku během turnaje v Paříži, poté měla zase problémy před French Open.

Nešťastný rok završila mononukleozou, kvůli níž vypadla z tenisových akcí mezi Wimbledonem a US Open. Tyto absence předznamenaly její pád v žebříčku WTA na současnou 12. místo, kterým také zakončí sezonu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy