Vaidišová skončila v Linci před branami finále

27. 10. 2007 17:59
Vaidišová poprvé v kariéře prohrála s Hantuchovou
Vaidišová během semifinále turnaje v Linci proti Hantuchové
Vaidišová během semifinále turnaje v Linci proti Hantuchové | Foto: Reuters

Linec - Česká tenistka Nicole Vaidišová skončila na turnaji v Linci před branami finále, když v sobotu ve třech setech podlehla Slovence Daniele Hantuchové. Ani na svém předposledním turnaji v sezoně tak nezíská titul.

Ze začátku nic nenasvědčovalo tomu, že jde o semifinále a že se střetly hráčky, které patří ke světové elitě. Navíc v prvních čtyřech gamech neudržela ani jedna tenistka vlastní podání.

I když procenta úspěšnosti pod 50 % to po prvním setu nepotvrzují, česká jednička se vzpamatovala a vylepšila svůj první servis. Mělo to vliv i na průběh zápasu.

Vaidišová dostala svou soupeřku pod tlak, z čehož rezultovalo její vedení v poměru 4:2.

Když se o chvíli později situace opakovala a Hantuchová znovu ztratila podání, mohla česká tenistka slavit zisk první sady.

Jenže slovenská tenistka, aktuálně desátá na světě, se v druhém setu chopila iniciativy. Hned v jeho úvodu proměnila brejkbol a vedení už nepustila. Stejným výsledkem 6:2 vyrovnala semifinálové utkání.

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová | Foto: Reuters

Musela rozhodnout třetí sada, do níž vstoupila lépe rodačka z Norimberku. Méně chybovala a vypadalo to, že si už vítězství pohlídá. Jenže při podání za stavu 4:2 ukázala, že v Linci se jí tolik nedaří.

Trápila se už v prvním kole, v pátečním čtvrtfinále proti Safinové vyrobila několik zbytečných chyb. Zopakovalo to i proti Hantuchové, když její údery často mířily do autu.

Také proto dovolila slovenské soupeřce srovnat stav na 4:4. A protože nevyužila první a také poslední mečbol, zápas dospěl až do tiebreaku, v němž už od začátku dominovala slovenská tenistka.

Po setech 2:6, 6:2 a 7:6 (7:3) Hantuchová poprvé v kariéře porazila Nicol Vaidišovou, s níž předtím čtyřikrát prohrála.

Z druhého semifinále postoupila v sobotu Patty Schyderová ze Švýcarska, která porazila francouzskou tenistku Marion Bartoliovou.