Kallurová překonala světový rekord na 60 m překážek

zh
11. 2. 2008 4:00
Švédka stanovila jeho hodnotu na 7,68 vteřin
Susanna Kallurová.
Susanna Kallurová. | Foto: Reuters

Karlsruhe - Sedmnáct let držela světový rekord v běhu na 60 metrů překážek napůl Švédka a napůl Ruska Ludmila Enquistová-Narožilenková. Nyní se Švédové mohou radovat naplno.

Susanna Kallurová totiž na mítinku v německém Karlsruhe překonala v neděli časem 7,68 vteřin světové maximum o jednu setinu.

Švédka začala olympijskou sezonu skvěle. Stále zlepšovala své výkony, až z toho byl nejlepší výkon  v historii.

Starším světovým rekordem, než který od roku 1990 držela Enquistová, se může podle údajů Mezinárodní atletické federace chlubit již jen Jarmila Kratochvílová.

Na akci IAAF Indoor Permit se vůbec běžely slavné nejkratší ženské překážky. Druhá doběhla LoLo Jonesová z USA, která se s časem 7,77 stala druhou nejrychlejší Američankou všech dob na této trati. Rychleji vysoké ploty zdolala v hale již jen legendární Gail Deversová (7,74 s).

A do třetice, radovali se i Slováci. Pátá Miriam Bobková vylepšila svůj vlastní slovenský rekord na 8,04. To je mimochodem i hodnota letitého českého rekordu. Ten již od roku 1988 drží Jitka Tesárková. 

"Je to absolutně neuvěřitelné. Vůbec nemůžu vyjádřit své pocity slovy," citují Kallurovou stránky iaaf.org.

Když ji novináři na tiskové konferenci pasovali do role favoritky pro olympiádu v Pekingu, vehementně se prý této nálepce bránila.

"Je tu několik Američanek, které mají lepší stovku překážek než já. Ty musíte určitě zařadit přede mne,"  argumentovala podle oficiálních stránek atletické federace.

Olympijské hry jsou navíc podle jejích slov ještě dalekou budoucností. Za půl roku se může stát ledacos.

 

Právě se děje

Další zprávy