Rouseyová nadělila další brutální K.O., co na to Mayweather?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
3. 8. 2015 6:02
Američanka Ronda Rouseyová zničila další soupeřku v prvním kole.
Zápas Rondy Rouseyové a Bethe Correiaové | Video:

Rio de Janeiro – Ženské ultimátní zápasy stále nepřišly o svoji královnu. Američanka Ronda Rouseyová v noci na neděli zničila další soupeřku, tentokrát si v brazilském Riu vyšlápla na domácí hvězdu Bethe Correiaovou.

V pátek odpoledne se hvězda boxerské těžké váhy Anthony Joshua vyfotil na Instagramu s krajankou Jessikou Ennis-Hillovou a pod obrázek napsal: "Trénink vedle nejstrašnější ženy na světě, tedy kromě mojí matky."

Rouseyová opět dominovala

O den a půl později mu osmadvacetiletá Američanka Rouseyová ukázala, že se spletl. Pochopitelně v nadsázce, i když svět profesionálního boxu a MMA je především na západ od našich hranic propojený a Ennis-Hillová měří a váží zhruba stejně jako americká bojovnice a filmová hvězda. Takže případná výzva by tu padnout mohla.

Zvláště když Rouseyové pomalu docházejí soupeřky. Po neporažené Cat Zinganové zničila taktéž dosud nezdolanou Correiaovou, obě bojovnice shodou okolností měly i stejný rekord – 9 výher a 0 porážek. Dva rozdíly by se zde ale našly – Zinganová vydržela v oktagonu pouhých 14 sekund, Brazilka o 20 vteřin déle.

A především Rouseyovou pořádně namíchla chováním před zápasem, kdy urážela její rodinu a dotkla se i ožehavého tématu sebevraždy jejího otce, která se stala de facto přesně před dvaceti lety. "Uvidíme, jestli nyní spáchá sebevraždu Bethe, když se mnou prohrála," vrátila soupeřce úder po souboji vítězka, kterou mnozí přirovnávají k boxerskému "Nejstrašnějšímu muži planety" Miku Tysonovi.

"Doufám, že nyní už narazím na bojovnici, která bude mít vychování a podobná témata nebude do řečí před zápasem zatahovat. Doufám, že to bylo naposledy," dodala Rouseyová, která vyhrála dvanáctý duel kariéry, všechny navíc před limitem. Poslední čtyři soupeřky s ní vydržely dohromady v kleci 2 minuty a 10 vteřin.

Narazí Rouseyová i na Mayweathera?

"Vyšla mi taktika, chtěla jsem ji dostat do objetí, strhnout ji, případně dobít údery," zhodnotila nedělní "rychlovku" Rouseyová, která by se nyní mohla postavit své vrstevnici Mieshe Tateové, jediné to ženě, která s ní dokázala bojovat více než jedno kolo, konkrétně až do konce první minuty třetího dějství.

Pokud zničí ji, pak už skutečně budou nejspíše zbývat sci-fi ve stylu boje s Ennis-Hillovou nebo boxerským králem Floydem Mayweatherem, kterého si Rouseyová dobírá a naposledy si z něj vystřelila na předávání cen ESPY, kde jej porazila v ocenění "bojovník roku".

"Ráda bych věděla, jak se Floyd cítí, když jej porazila žena. Myslím, že konečně alespoň ví, kdo jsem," rýpla si do něj v rozhovoru s oceněním v rukou. Hvězdný boxer totiž v minulosti několikrát zopakoval, že se Rouseyová a potažmo celá UFC přiživuje na jeho jméně a že žádnou takovou bojovnici nezná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy