Jednička McIlroy na Players Championship opět neprošel cutem

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 5. 2012 11:30
Světová golfová jednička Rory McIlroy ze Severního Irska neprošel cutem na nejlépe dotovaném turnaji sezony Players Championship.
Rory McIlroy na Players Championships
Rory McIlroy na Players Championships | Foto: Reuters

Ponte Vedra Beach - Světová golfová jednička Rory McIlroy ze Severního Irska neprošel cutem na nejlépe dotovaném turnaji sezony Players Championship.

První polovinu soutěže v Ponte Vedra Beach na Floridě zakončil s bilancí čtyři rány nad par a obsadil dělené 107. místo.

Na prestižním turnaji, který je označován za pátý major, se McIlroyovi nepovedlo postoupit do víkendového finále potřetí ze tří startů.

"Nějak se prostě nedokážu s tímhle hřištěm srovnat. Jsem zklamaný," uvedl loňský vítěz US Open, kterému nevyšlo druhé kolo, v němž zahrál 76 ran.

Woods se zachránil na poslední chvíli

V čele turnaje s dotací 9,5 milionu dolarů jsou Američané Zach Johnson, Kevin Na a Matt Kuchar s bilancí osm úderů pod par.

Neúčast v závěrečných dvou kolech hrozila i bývalému prvnímu hráči světa Tigeru Woodsovi, který v prvním kole zaznamenal 74 ran. V pátek se však zlepšil na 68 úderů a posunul se na dělené 30. místo.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy