Janků: Rozpočet atletického ME v Praze zatím držíme

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 1. 2015 13:51
Do zahájení halového mistrovství Evropy v atletice zbývají necelé dva měsíce, takže přípravy na tuto velkou sportovní akci začínají gradovat.
České běžkyně získaly na posledním HME medaili ze štafety. Bude se jim dařit i v Praze?
České běžkyně získaly na posledním HME medaili ze štafety. Bude se jim dařit i v Praze? | Foto: Reuters

Praha - Do zahájení halového mistrovství Evropy v atletice zbývají necelé dva měsíce, takže přípravy na tuto velkou sportovní akci začínají gradovat.

Potvrzuje to i rozhovor pro Aktuálně.cz s výkonným ředitelem šampionátu Tomášem Janků, bývalým vynikajícím skokanem do výšky.

Co nejdůležitějšího bude potřeba změnit v pražské hokejové O2 areně?

Je toho hodně, ve skutečnosti se od 24. února začne tato hala měnit na atletický stadion. Především bude potřeba vybudovat několik dočasných konstrukcí a zázemí pro atlety, kde by se mohli i rozcvičovat. Náročnost organizační i technická je bez nejmenší nadsázky obrovská. Mám však štěstí na spolupracovníky, kteří mají nemalou zásluhu na dosavadním příznivém průběhu celé přípravy.

Jaké další překážky musíte v současné době překonávat?

Zajistit pro všechny závodníky a jejich doprovod ubytování v pražských hotelích a jejich dopravu do haly. Už musíme myslet i na organizaci soutěží, získat dostatečný počet dobrovolníků a postarat se o rozhodčí, o jejich stravování, ubytování i ošacení, což nás trochu trápí. A v neposlední řadě mít dost peněz, přesněji řešeno neutrácet víc, než je nezbytně třeba, což se nám zatím daří.

Můžete prozradit, že se něco podle vašich představ nedaří?

Samozřejmě, že všechno není v optimální podobě. Jde hlavně o práci několika firem, která na sebe navazuje. Když to pak někde v tomto soukolí zaskřípe, tak  místo jednoho týdne se konečný výsledek dostaví třeba až za měsíc.

Máte už představu, jak by mělo vypadat slavnostní zahájení šampionátu?

Bude to speciální multimediální show z dílny režiséra Michaela Čecha. Půjde o umělecké ztvárnění dokonalosti atletiky a také exkursy do její minulosti spojené se současnými úspěchy českých reprezentantů. Divákům představíme žijící legendy i současné hvězdy královny sportu. Chceme ukázat, že česká atletika má bohatou historii i přítomnost, na kterou bychom měli být hrdí. A právě halové mistrovství Evropy je tou nejlepší příležitostí ukázat její krásu.

Připravujete také nějaké zajímavosti pro diváky?

Ano, už jsme dali například do prodeje samolepku s názvem Fanoušek je součást týmu, kterou si mohou vylepit a zasoutěžit si o VIP vstupenky. Už byla také v Galerii Harfa otevřena výstava české atletiky a nechybějí ani soutěže pro děti z oddílů i ze škol. Věřím, že šampionát bude úspěšný a pomůže k další propagaci atletiky.

 

Právě se děje

Další zprávy