Špotáková byla sedmá v atletické anketě Track and Field News

ČTK ČTK
31. 12. 2014 15:01
Oštěpařka Barbora Špotáková obsadila sedmé místo v anketě amerického magazínu Track and Field News o nejlepší atletku roku.
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková | Foto: Reuters

New York - Oštěpařka Barbora Špotáková obsadila sedmé místo v anketě amerického magazínu Track and Field News o nejlepší atletku roku. Ocenění získali francouzský tyčkař Renaud Lavillenie a polská kladivářka Anita Wlodarczyková.

Dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková se letos vrátila úspěšně k atletice po mateřské pauze. Světová rekordmanka potřetí v kariéře ovládla seriál Diamantová liga a na mistrovství Evropy v Curychu získala své poslední chybějící velké zlato.

Od komise složené z 33 mezinárodních expertů dostala Špotáková v anketě 143 bodů. Těsně vyhrála mistryně Evropy Wlodarczyková, jež se 297 body porazila o 11 bodů koulařku Valerii Adamsovou. Novozélanďance tak uniklo třetí prvenství za sebou, což ještě žádná žena nedokázala.

Oproti tomu suverénně se ziskem 328 bodů vyhrál mužskou část ankety nový světový rekordman ve skoku o tyči Lavillenie. Ukrajinského výškaře Bohdana Bondarenka za sebou nechal o 63 bodů.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy