Hvězdný Mayweather snadno zkrotil "Bestii" Berta a poté ukončil v ringu kariéru

FOTO Mayweather ponížil Berta, pomodlil se a skončil s boxem
Podívejte se na průřezovou galerii z boxerské show v lasvegaském MGM Grand, který vyvrcholil zápasem Floyd Mayweather vs. André Berto.
V samotném souboji ale pomoc shůry nepotřeboval. Ke konci zápasu už to byla v jeho podání exhibice, při které stíhal protivníka různě zesměšňovat a ponižovat.
Jak přesností svých úderů, když v tomto souboji našel cíl každý druhý jeho pokus o zásah Berta, což je špičkové a nadprůměrné číslo...
..., tak různými posunky, grimasami do kamer, divákům v aréně i proti samotnému soupeři.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
Aktualizováno 13. 9. 2015 7:38
Nejlepší boxer současnosti Floyd Mayweather Jr. ukončil po svém 49. vítězství kariéry profesionální kariéru.

Las Vegas – Mise amerického boxera Floyda Mayweathera je u konce. Po jednoznačné demolici krajana Andrého Berta a po rekordní 49. výhře profesionální kariéry ukončil nejbohatší sportovec světa i boxer historie přímo v ringu svoji bohatou kariéru. Podruhé a dle svých slov definitivně.

Berto byl bezradný

Ač je to vůči Bertovi možná až příliš kruté, předzápasové prognózy se jednoznačně naplnily. Mayweather mu nedal šanci a s přehledem jej vybodoval.

"Je neskutečně těžké jej zasáhnout. Myslím ale, že jsem ho dostal na limit jeho možností. Je jeden z nejlepších boxerů všech dob, ale odmítám mu říkat TBE (The best ever)," pronesl po zápase poražený slova, která ostře kontrastují s názorem protistrany i se statistikami.

"Hodně snadné vítězství chlapče," pochválil svého svěřence a syna v jedné osobě Floyd Mayweather starší. Konečná čísla mluví také jasně – americká hvězda trefila 232 úderů ze 410 a tentokrát se nejednalo o rány jen z přední ruky, zásahy z jabu i pravačky si Mayweather rozdělil téměř rovným dílem. Možná i kvůli zranění levé ruky. Berto sice vyslal na protivníka 495 ran, trefil se ale v 83 případech.

Byl to spíše sparing, než zápas

A mnohdy vypadala jeho snaha jako by nešlo o regulérní zápas, ale spíše o průměrný sparing. Mayweather s rukama dole uhnul kombinaci Berta a poté jej zakontroval přesnými úderem, či údery, kterými soupeřem otřásl. Nebo v provazech vykryl atak protivníky, rychle mu z nich utekl a ještě jej dokázal lidově řečeno "proplesknout".

Frustrace Berta kolo od kola především ve druhé polovině souboje stoupala a vše vygradovalo v posledním dějství. Mayweather se rozhodl posledních deset vteřin protančit daleko od svého soka a zatímco se po posledním gongu začal oddávat tanečku, Berto jen znechuceně hodil rukavicí a odešel do svého rohu.

Náladu mu ale jistě zvedne šek na minimálně 4 miliony dolarů, který za životní zápas zinkasuje. Že jde o jeho rekordní výdělek, není třeba dodávat. To Mayweather měl před duelem garantováno "jen" 32 milionů. Po více jak sedminásobku z květnového šlágru proti Filipínci Mannymu Pacquiaovi jde v jeho podání tak trochu o kapesné.

Mayweather už nemá motivaci boxovat...

Přesto i on psal historické zápisy. 49. vítězstvím vyrovnal rekord neporaženého šampiona těžké váhy Rockyho Marciana. Boxerským výdělkem v hodnotě téměř 800 milionů dolarů se definitivně stal nejbohatším boxerem všech dob.

"Už nemám co překonávat, končím. Každý by měl vědět, kdy je čas se rozloučit, byl jsem v tomto sportu devatenáct let," potvrdil přímo v ringu v rozhovoru pro stanici Showtime bijec přezdívaný "Money".

Otázkou je, zda to nebylo pouze „sbohem“ právě této televizi. Tímto zápasem skončila Mayweatherova šestizápasová smlouva právě se stanici Showtime. Výhra číslo 50, kterou by se osamostatnil na čele historických tabulek, a případně více jak miliarda vydělaná v ringu, to by mohly být motivace, které by jej mohly přinutit k ještě jednomu souboji. Zvláště, když by byl v tomto případě sám sobě pánem.

...Změní své rozhodnutí?

"Svoji kariéru bych neměl díky vám, fanouškům," pronesl ještě Mayweather směrem k téměř 14 tisícům boxerských příznivců v jeho "obýváku" jménem MGM Grand v Las Vegas.

"Jsme nejlepší boxer všech dob. Myslím, že se na mě nikdy nezapomene. Na druhou stranu věřím tomu, že se jednou objeví další Floyd Mayweather," dodal, než se vydal na další vítěznou párty ve svém lasvegaském sídle.

Skutečně poslední?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy