Hororový vstup do MS Češky rychle zažehnaly. Teď je čeká klíčový zápas skupiny

Zlata Vostrá
2. 12. 2017 11:34
Dva roky zpátky na sebe narazily reprezentantky Česka a Finska až v semifinále. Ještě tři sekundy před koncem základní hrací doby svítil vyrovnaný čas. Naděje zhasla po individuální chybě brankářky Kubíčkové. Dokážou tuto smolnou porážku svěřenkyně trenéra Janovského dnes oplatit?
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku | Foto: Zlata Vostrá

Bratislava - České florbalistky vstoupily v pátek do světového šampionátu v Bratislavě hororovým způsobem. S Lotyškami po pár minutách prohrávali 0:3. 

"Takový začátek zápasu musí být noční můra pro každého gólmana. Bohužel se nám v prvních minutách vůbec nepodařilo dostat se do zápasu, byly jsme nervózní a z toho pramenily chyby a následně i góly," vyprávěla brankářka Jana Christianová.

Jana Christianová
Jana Christianová | Foto: Zlata Vostrá

"V podstatě jsem si sáhla na míček až když jsem ho vytahovala z branky. Začátek nebyl ideální, na druhou stranu ani já jsem svému týmu na začátku moc nepomohla, proto jsem holkám vděčná, že se do toho opřely a zápas otočily ještě v první třetině, což podle mě rozhodlo zápas," dodala.

Ještě do první třetiny florbalistky obrátily nepříznivě se vyvíjející úvodní zápas a po zbytek utkání nedovolily svým soupeřkám vstřelit další branky. Výhra 8:3 byla tedy zasloužená.

Christianová v takovém duelu vidí možnou výhodu: "První zápasy jsou vždy trochu specifické. Sice se můžete na různé situace připravovat dopředu, ale stejně to na vás padne, když poprvé vstoupíte na hřiště. Nemyslím si, že je důležité, jak odehrajete prvních deset minut. Nedělá to z nás špatný tým. Za nás to samozřejmě nebylo ideální, ale zápas trvá dvě hodiny a jediné co se počítá je výsledek. Věřím, že nám špatný začátek může paradoxně pomoci do dalších zápasů."

V sobotu je na programu klíčový zápas skupiny. Český tým se utká s druhým týmem světa - Finskem. Výsledek tohoto utkání ovlivní i celkový možný výsledek reprezentace na turnaji. Brankářská jednička týmu tyto předpoklady potvrdila.

"Velmi dobře si uvědomujeme, že tento zápas ve skupině může být vzhledem k dalšímu průběhu turnaje klíčový. Jsme rádi, že v tuto chvíli již máme jeden zápas za sebou, považuji to za naši výhodu. Nálada v týmu je bojovná."

Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Eliška Krupnová
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Eliška Krupnová | Foto: Zlata Vostrá

Již do včerejšího výsledku zasáhly i debutantky na mistrovství světa. Nela Kapcová vstřelila svůj první gól, Nela Jiráková si zapsala rovnou dvě trefy.

"Naše mladé holky jsou pro mě příjemným překvapením. Je to naše budoucnost a vkládáme do nich velké naděje. Já osobně se snažím spíše mladší hráčky podporovat a nechat je, ať si to především užijí, všichni jsme na stejné lodi a bojujeme spolu za medaili. A nikde není psáno, že zápasy mohou rozhodovat jen ty nejzkušenější. I naše nejmladší hráčky mohou být ty klíčové," zhodnotila "mladé pušky" Christianová.

Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Nela Jiráková
Fotografie z dubnové Euro Floorball Tour v Olomouci v zápase proti Švédsku. Nela Jiráková | Foto: Zlata Vostrá
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy