reklama
 
 

Hilgertová je popětadvacáté v reprezentaci, Ježek vypadl

18. 5. 2014
Kajakářka Štěpánka Hilgertová se popětadvacáté za sebou dostala do české reprezentace vodních slalomářů.

Trnávka - Kajakářka Štěpánka Hilgertová se popětadvacáté za sebou dostala do české reprezentace vodních slalomářů. Naopak po sedmnácti letech vypadl po dnešním posledním nominačním závodu na Trnávce kanoista Stanislav Ježek.

Absolutními nováčky v týmu jsou kajakářka Veronika Vojtová a po dramatu kanoista Lukáš Rohan, syn Jiřího Rohana, bronzového deblkanoisty z olympijských her v Atlantě.

"Bylo jasné, že holky budou rychlé. Šlo o to, která vydrží s nervy," řekla Hilgertová. "Rozdíly jsou nula nula nic, jde o to, jak to komu sedne. Chtělo to udržet svoji jízdu, nenechat se rozhodit tím, kdo má kolik bodů. Bylo to docela těžký," uvedla Hilgertová. "Ale už jsem zažila horší, třeba první závod s padesátkou," dodala dvojnásobná olympijská vítězka.

Největší drama bylo mezi kanoisty. Původně dnes vyhrál Tomáš Rak, čímž by si zajistil místo v týmu po boku jasného vítěze nominace Jana Maška a druhého Vítězslava Gebase. Vedení USK Praha ale podalo protest, který byl uznán. Rakovi byla dodatečně připsána penalizace dvou sekund za dotek branky, čímž se před něj dostal Rohan mladší.

Ježek měl výborně rozjetou nominaci z úvodních dvou závodů v Troji, ale na dvě druhá místa nedokázal na Trnávce navázat. V sobotu i dnes byl sedmý. K nominaci mu nakonec chyběly dva body za dvě místa, v přepočtu na čas necelá sekunda a půl. A to měl v dnešní jízdě čtyři trestné sekundy za dva doteky.

"Muselo to někdy přijít, ale člověka to mrzí, když ví, že na to ještě má. Ale dneska na konci jsem už nemohl, z toho plynuly ty chyby," uvedl sedmatřicetiletý Ježek, pátý kanoista z olympiád v Pekingu i Londýně.

"Nebyl to moc příjemný pocit, když jsem viděl, jak se usmívali v cíli ti, kterým to pomohlo," dodal smutně. Ježek je jedním z klíčových mužů při organizaci závodů v Troji, kde loni bylo MS a letos se tam bude konat Světový pohár.

Z deblkanoistů jsou v týmu favorizovaní Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, svěřenci Ondřeje Štěpánka, který loni s Jaroslavem Volfem ukončil kariéru. Jejich místo zaujali Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň.

Kajakáře Vavřince Hradilka a Jiří Prskavce, kteří měli nominaci jistou díky medailím z MS, doplnil Hradilkův tréninkový kolega Vít Přindiš. Hradilek dnešní závod kvůli bolavým zádům sledoval z břehu společně s olympijskou vítězkou ve snowboardcrossu Evou Samkovou.

autor: ČTK | 18. 5. 2014

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama