Hilgertová a Ježek ovládli SP slalomářů v Troji

ČTK, SportPlus
30. 6. 2007 14:24
Na divoké vodě v Troji kralovali Češi

Praha - Kanoista Stanislav Ježek a kajakářka Štěpánka Hilgertová vyhráli na kanálu v pražské Troji sobotní závod Světového poháru ve vodním slalomu.

Třicetiletý český reprezentant z týmu USK Praha Stanislav Ježek na domácím kanále uhájil vedoucí příčku z dopoledního semifinále a slovenskou hvězdu Michala Martikána odsunul na druhé místo o čtrnáct setin sekundy. Závod SP vyhrál Ježek potřetí v kariéře.

"Já mu to nechal v Liptovským Mikuláši, on mně tady," prohlásil s úsměvem Ježek, který byl na ME na Slovensku až osmadvacátý.

Za českým kanoistou a Martikánem, olympijským vítězem z Atlanty, trojnásobným mistrem světa a čerstvě i evropským šampionem, zela ve výsledkové listině díra.

Ježek s Martikánem totiž projeli brankami na rozdíl od ostatních osmi finalistů čistě bez trestných sekund. Třetí Brit David Florence na Ježka ztratil téměř sedm vteřin.

Devětatřicetiletá veteránka Hilgertová měla nejrychlejší a jako jediná čisté obě jízdy a uhájila vedoucí příčku ze semifinále o 3,27 sekundy před druhou Rakušankou Violettou Oblingerovou-Petersovou, třetí skončila Britka Fiona Pennieová.

"Jsem moc ráda, vítězství doma vždycky chutná lépe, navíc když se o mě pokoušela nějaká nemoc," upozornila Hilgertová na zvýšenou teplotu z pátku.

Muži:
C1:
1. Ježek (ČR) 191,57 (0 trestných sekund), 2. Martikán (SR) 191,71 (0), 3. Florence (Brit.) 198,10 (2), 4. Bell (Austr.) 198,75 (4), 5. Pfannmöller (Něm.) 198,85 (2), 6. Minčík (SR) 200,96 (2), ...13. Indruch 102,04 (2), 16. Gebas (oba ČR) 102,81.