Hewitt dostane šanci rozloučit se s US Open

ČTK ČTK
18. 8. 2015 22:55
Bývalý šampion Lleyton Hewitt dostal divokou kartu pro tenisové US Open, kde v roce 2001 vybojoval jeden ze svých dvou grandslamových titulů.
Lleyton Hewitt.
Lleyton Hewitt. | Foto: Reuters

New York - Bývalý šampion Lleyton Hewitt dostal divokou kartu pro tenisové US Open, kde v roce 2001 vybojoval jeden ze svých dvou grandslamových titulů. Letošní turnaj pro něj bude rozlučkový, protože ve 34 letech se chystá na konec kariéry. Zřejmě tak učiní v lednu po domácím Australian Open.

Organizátoři US Open dnes udělili celkem 16 divokých karet do hlavní soutěže. Hewitt, jenž před 14 lety v boji o titul zdolal Peta Samprase, ji získal i díky spolupráci mezi svazy USA a Austrálie. Ta na oplátku Američanům slíbila divokou kartu pro jejich lednový grandslam.

Mezi osmičkou vybraných žen je i deblová spoluhráčka Lucie Šafářové, domácí tenistka Bethanie Matteková-Sandsová, či devatenáctiletá Victoria Duvalová, která se vyléčila z rakoviny. Ta však začne v kvalifikaci. Poslední grandslam sezony začne ve Flushing Meadows 31. srpna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy