Házenkářům se generálka na ME povedla

5. 1. 2014 12:35
Čeští házenkáři zvládli generálku na ME. V závěrečném utkání před vstupem do šampionátu porazili Bělorusko 32:30 a novoroční přípravný turnaj v Maďarsku zakončili s bilancí dvou výher a jedné porážky.
Filip Jícha
Filip Jícha | Foto: ČTK

Gyöngyösi - Čeští házenkáři zvládli generálku na mistrovství Evropy v Dánsku. V závěrečném utkání před vstupem do šampionátu porazili Bělorusko 32:30 a novoroční přípravný turnaj v Maďarsku zakončili s bilancí dvou vítězství a jedné porážky.

Reprezentanti dnes ztratili pětigólové vedení a o výhře rozhodli až v závěru. V turnaji obsadili druhé místo za Polskem.

Reprezentanti dnes ztratili pětigólové vedení a o výhře rozhodli až v závěru. Konečné umístění Čechů na turnaji určí poslední zápas mezi Maďarskem a Polskem.

Trenéři po sobotní prohře s Polskem vrátili do sestavy Pavla Horáka, který měl drobné potíže s patou. Reprezentanti si proti Bělorusům, dalšímu účastníkovi šampionátu v Dánsku, v polovině první půle vytvořili třígólový náskok, soupeř jej ale ještě do přestávky smazal a naopak šel do kabin s vedením 16:15.

Start druhého poločasu ale patřil českému celku. Svěřenci Vladimíra Habera a Jaroslava Hudečka dali první čtyři branky a ve 45. minutě vedli 25:20. Bělorusové dokázali v 58. minutě ještě jednou vyrovnat, ale Češi kontrovali tříbrankovou šňůrou, která rozhodla.

Vedle Běloruska dokázali porazit i silný domácí výběr, podlehli pouze Polsku. Po návratu z Gyöngyösi se budou připravovat doma, na evropský šampionát odcestují v závěru příštího týdne. Do mistrovství vstoupí 12. ledna zápasem proti Rakousku.

Přípravný turnaj házenkářů v Gyöngyösi (Maďarsko):

ČR - Bělorusko 32:30 (15:16)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Babák, Bečvář, Horák 7, Hrstka 5, Jícha 4, Jurka 5, Kasal, Kubeš 1, Mráz 1, Sklenák, Sobol 5, Stehlík 1, Šindelář 2, Vančo 1.

Maďarsko - Polsko 23:30