Házenkářky porazily Litvu a postupují v kvalifikaci o MS dál

Dobrá věc se podařila, házenkářky postupují v boji o MS dál
Tým trenéra Jana Bašného rozhodl o svém vítězství úspěchu během prvních dvaceti minut.
Do úvodu utkání vstoupily Češky výrazně koncentrovanější než do pátečního klání s Ázerbájdžánem.
Češkám stačil k prvenství ve skupině i bod,...
... ale brzy bylo jasné, že ho zpečetí přesvědčivým vítězstvím.
30. 11. 2014 12:25
České házenkářky porazily v kvalifikaci o MS 2015 Litevky 33:27 a postoupily do další fáze.

Olomouc - České házenkářky porazily v kvalifikaci o mistrovství světa 2015 Litevky 33:27 a postoupily do červnového play off. Soupeře pro další fázi se svěřenkyně trenéra Jana Bašného dozví 21. prosince.

Češkám stačil k prvenství ve skupině i bod, ale brzy bylo jasné, že ho zpečetí přesvědčivým vítězstvím. Nádech dramatu mělo utkání jen úvodních deset minut. Domácí do stavu 3:4 jen dotahovaly, ale pak se pronikavě zlepšila česká obrana a Litevky byly v útoku z minuty na minutu zcela bezradné. Soupeř jim lehce odebíral míče a z trháků utěšeně navyšoval náskok. Sérií osmi gólů mezi 7. a 18. minutou si domácí celek vytvořil uklidňující vedení 11:4.

Češky měly do konce prvního poločasu zcela dominantní postavení, které podtrhla výtečná Raníková v brance. Každým zákrokem brala Litevkám klid a chytila dokonce všechny tři sedmimetrové hody. Po hladkém závěru první půle se český výběr nechal ukonejšit devítigólovým vedením. V ofenzivě se začal topit v technických chybách, zatímco Litvě se rozstřílely spojky a především Bernatavičiuteová, která trefami z dálky stáhla hrozivé desetigólové manko.

I když čtyři minuty před koncem už pobaltský tým ztrácel jen čtyři branky, domácí hráčky se o výsledek nemusely obávat a bezpečně zápas dovedly k výhře.

Kvalifikační utkání MS 2015 házenkářek v Olomouci:

Česká republika - Litva 33:27 (21:12)
Sestava a branky ČR: Raníková, Müllnerová - Knedlíková 1, Keclíková 5/1, Salčáková 5/1, Růčková, Kutlvašrová 6, Hrbková 6/1, Štěrbová 2, Malá, Crhová 2, Selucká 1, Kubáčková 1, Adámková 1, Marčíková, Jeřábková 3/1.
Nejvíce branek Litvy: Bernatavičiuteová 9/1, Satkauskaiteová 6, Butenaiteová 4, Kniubaiteová a Vidunaiteová po 3. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rum.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/1. Vyloučení: 6:3. Diváci: 700.