Hájek: Moc se omlouvám, měl jsem ten brejkbol proměnit

4. 3. 2011 20:05
Hájka mrzí, že ve čtvrtém setu neuhrál klíčový míč
Jan Hájek
Jan Hájek | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Ostrava - Velmi smutný byl po svém prvním domácím zápase v Davis Cupu český tenista Jan Hájek, který v první dvouhře zápasu 1. kola Světové skupiny proti Kazachstánu podlehl v pěti setech kazašské jedničce Andreji Golubjovovi.

"Klíč k úspěchu byl podle mě neproměněný brejkbol ve čtvrtém setu za stavu 5:4," popsal Hájek na tiskové konferenci po utkání důvod, kde měl k zisku zápasu nejblíž.

Hájek vedl 2:1 na sety, jenže poté, co za stavu 4:4 ve čtvrté sadě nevyužil brejkbol, v tie-breaku téhož setu prohrál a v pátém setu už mu nedal Golubjov šanci.

Hájkovi nestačilo vedení 2:1. Kazaši se ujali vedení

Svou prohru nechtěl svalovat na zdravotní problémy se zády a stehnem, kvůli nimž se nechal v průběhu třetího gamu ve čtvrtém setu ošetřit.

"Záda mě trápila už v průběhu týdne kvůli drsnému povrchu. Dneska mi to vystřelovalo do levého stehna. Problém byl ale u mě spíše psychického rázu," dodal Hájek.

Honzo, jak se vám v Davis Cupu hrálo poprvé před domácím publikem?
Bylo to utkání o jednom dvou míčích. Diváky jse samozřejmě vnímal, ale bohužel jsem jim to svou výhrou nemohl vrátit. Nechal jsem tam všechno, celé své srdce, všechno co umím, ale bohužel se to nepovedlo.

Andrej Golubjov

"Byl jsem trochu nervózní, první zápas je pro vývoj hodně důležitý, proto jsem zahrál tolik nevynucených chyb. Ale zachránil mě vlastní servis. Myslím, že nakonec to bylo z mojí strany dostatečně dobré. Co se týče zranění Jana, nevím přesně, co se mu stalo a nakolik byly jeho zdravotní problémy vážné. Ale možná to přispělo k tomu, že hrál trochu hůře. Já jsem každopádně šťastný, že jsem udělal první bod. Psychicky byl sice zápas náročný, ale fyzicky se cítím dobře, takže mohu zítra nastoupit i do čtyřhry.

Kdy se podle vás zápas lámal?
Klíč k úspěchu byl podle mě neproměněný brejkbol ve čtvrtém setu za stavu 5:4, to jsem měl proměnit.

Problémy vám kromě třetího setu dělal Golubjevův servis...
Nebyly to až takové rány, ale byly dobře umístěné, což bývá většinou ještě horší.

Co se vám přesně stalo ve čtvrtém setu, kdy jste se nechal ošetřovat?
Bolí mě už delší dobu spodní část zad, střelilo mi to do stehna a v první chvíli jsem se bál toho nejhoršího.

V čem nejvíce vás zranění ovlivňovalo?
Nemohl jsem se při podání natáhnout, vždycky mě v tom totiž píchlo, levou nohu jsem proto chtěl šetřit. Servíroval jsem ze země, takže můj servis začal ztrácet na razanci. V druhé půlce utkání mě to dost limitovalo, ale nechci se na to vymlouvat.

Pokud to bude potřeba, budete schopen nastoupit k nedělnímu zápasu?
Doufám, že se dám do kupy. Máme tu velký tým doktorů, takže věřím, že kdyby to bylo nutné, v neděli bych poslední dvouhru hrál.

Říkal jste, že jste měl s podobným zraněním už dříve problémy, jak dlouho jste jej léčil?
Je pravda, že tenhle povrch podobným zraněním nahrává. Na betony se alespoň trošku sklouznete, jenže tady to je podobné jako na trávě, nesklouznete se ani o centimetr a musíte brzdit zádama. Párkrát už mě v zádech takhle píchlo, ale léčit se to dá.