Golden State si poradil i s Oklahomou. V NBA je letos doma stále neporažen

7. 2. 2016 10:48
Úřadující mistr NBA Golden State Warriors zůstává v této sezoně NBA stále neporažen. Oklahomu zdolali o osm bodů.
Stephen Curry a Festus Ezeli společně s celým Golden State letos v NBA doma ještě neprohráli. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State Warriors zůstávají v této sezoně NBA v domácím prostředí neporažení i po třiadvacátém zápase. V sobotu sice přišli o velký náskok, ale nakonec zdolali Oklahomu 116:108. Celkově vyhráli Warriors podeváté v řadě a vyrovnali nejlepší historickou bilanci po 50 odehraných zápasech s pouhými čtyřmi porážkami. Navíc je v součtu s minulou sezonou dělí už jen tři zápasy od nejdelší domácí vítězné šňůry v historii, v Oracle Areně neprohráli už 41 utkání.

Sobotní vítězství se však nezrodilo lehce, i když to tak ze začátku vypadalo. Náskok domácích narostl až na dvacet bodů, ale Oklahoma se nevzdala a postupně ukrajovala z rozdílu, až se jí podařilo tři minuty před koncem skóre srovnat. Warriors ale uzavřeli zápas šňůrou 12:4, v níž měl prsty úřadující nejužitečnější hráč ligy Stephen Curry.

Tomu se celý zápas příliš nedařilo a trefil jedinou z devíti trojek, ale v koncovce dal tři koše a na další dva přihrál, čímž se dostal na 26 bodů a deset asistencí. Harrison Barnes přidal 19 bodů a Klay Thompson dal 18 bodů včetně klíčové trojky v koncovce po přihrávce Curryho.

Za Oklahomu, která padla po pěti výhrách v řadě, dal Kevin Durant 40 bodů a doskočil 14 míčů, Russell Westbrook přidal k 27 bodům dvanáct asistencí. "Nebojíme se žádného týmu v lize. Pokud chceme získat titul, stejně s nimi musíme hrát a nebudeme před nikým uhýbat," řekl Durant k tomu, že Oklahoma odehrála s Warriors výrazně lepší zápas než před pár týdny Cleveland a San Antonio.

"Jsem rád, že jsme si prožili takový zápas. Už je to nějakou dobu, co jsme hráli vyrovnanou koncovku, ve které jsme museli ubránit a být solidní v útoku. I když se Stephenovi tolik nedařilo, v tom závěru byl skvělý," řekl trenér Warriors Steve Kerr.

Cleveland málem prohospodařil náskok

Cleveland znovu ztratil patnáctibodový náskok a nebyl daleko od třetí prohry za sebou, ale závěr si hvězdy Cavaliers pohlídaly a zdolaly New Orleans 99:84. Kyrie Irving dal 29 bodů, LeBron James přidal 27 a tým se vypořádal s absencí Kevina Lovea, když se Irving s Jamesem složili na sedmnáct bodů v poslední čtvrtině.

"Pokaždé chceme vyhrát, ale tentokrát to bylo ještě o něco důležitější, když jsme dvakrát prohráli," řekl po utkání Irving. Hostující Norris Cole si v rodném městě vylepšil osobní rekord na 26 bodů, hlavní hvězda Pelicans Anthony Davis dal 24 bodů a doskočil 11 míčů.

Kobe Bryant ve svém posledním utkání v San Antoniu potěšil fanoušky 25 body, ale Lakers v závěru na favorita nestačili a prohráli 102:106. Bryantovi se v první půli nedařilo, ale pak šestnácti body ve třetí čtvrtině poslal Lakers do vedení, které hosté drželi ještě sedm minut, než se prosadili Spurs.

"Bylo to jako sledovat Michaela Jordana. Jen jsem se díval a bylo to skvělé představení. Udělali jsme nějaké chyby, on je dokázal využít a málem jsme toho litovali. Byl prostě skvělý," ocenil Bryanta trenér San Antonia Gregg Popovich.

San Antonio vedli LaMarcus Aldridge s 26 body a Kawhi Leonard s 20 body a třinácti doskoky. Spurs zvítězili i v 28. domácím zápase sezony, celkem jich vyhráli 37 v řadě a nahánějí Golden State.

NBA:

Charlotte - Washington 108:104, Cleveland - New Orleans 99:84, Golden State - Oklahoma City 116:108, Houston - Portland 79:96, Indiana - Detroit 112:104, Memphis - Dallas 110:114 po prodl., Minnesota - Chicago 112:105, Philadelphia - Brooklyn 103:98, Phoenix - Utah 89:98, San Antonio - LA Lakers 106:102.

4. Denver 51 20 31 39,2
5. Minnesota 52 16 36 30,8