Golden State promarnili v NBA vedení o 24 bodů. Satoranský opět nehrál

7. 1. 2017 10:19
Jediný český basketbalista v zámořské NBA Tomáš Satoranský potřetí v řadě nehrál, Washington bez něj porazil Minnesotu 112:105.
Stephen Curry z Golden State
Stephen Curry z Golden State | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State promarnili v pátečním utkání NBA proti Memphisu vedení o 24 bodů ze třetí čtvrtiny a prohráli 119:128 po prodloužení. Do sestavy Washingtonu se potřetí za sebou nevešel český rozehrávač Tomáš Satoranský a Wizards po dvou porážkách zdolali 112:105 Minnesotu.

Nejlepší tým soutěže Golden State měl tři čtvrtiny duelu s Memphisem plně pod kontrolou, Grizzlies se ale povedl velkolepý obrat. Hosté v Oaklandu prohrávali ve třetí části o 24 bodů a ještě necelých osm sekund před koncem řádné hrací doby o 18 bodů, Mike Conley jim však 7,4 sekundy před sirénou vybojoval prodloužení.

Memphis ve čtvrté čtvrtině přestřílel domácí 32:13 a pohodu si přenesl i do prodloužení, které Marc Gasol a Zach Randolph zahájili čtyřmi koši při čtyřech držení míče. Conley a Randolph si nakonec připsali 27 bodů, Gasol měl na kontě 23 bodů a Grizzlies se podařilo porazit Golden State podruhé v sezoně.

Warriors od první prohry po čtyřech vítězstvích za sebou nezachránilo ani sezonní maximum 40 bodů Stephena Curryho. "Naše čtvrtá čtvrtina byla katastrofální, nezvládli jsme mít míč pod kontrolou," zlobil se Curry.

S nervy svých fanoušků si pohrál také Cleveland, jenž na hřišti Brooklynu promarnil velkou část z vedení o 24 bodů. V klíčový okamžik ve čtvrté části se však trefil dvakrát za tři body Kyrie Irving a nejlepší tým Východní konference vyhrál 116:108.

Největší hvězda Cavaliers LeBron James si připsala 36 bodů, přičemž 29 v prvních třech čtvrtinách. Rozehrávač Irving přidal 32 bodů.

Washington po dvou venkovních porážkách potvrdil, že ve vlastní hale je téměř neporazitelný. Wizards díky výhře 112:105 nad Minnesotou zaznamenali už deváté domácí vítězství za sebou. Kapitán John Wall nastřílel 18 bodů a připsal si stejný počet asistencí, hostující Andrew Wiggins se blýskl 41 body. Jediný český zástupce v NBA Satoranský stále čeká na první start za Washington v novém kalendářním roce.

Výsledky NBA:

Boston - Philadelphia 110:106, Brooklyn - Cleveland 108:116, Golden State - Memphis 119:128 po prodl., LA Lakers - Miami 127:100, Milwaukee - New York 111:116, Orlando - Houston 93:100, Sacramento - LA Clippers 98:106, Washington - Minnesota 112:105.

4. Denver 36 14 22 38,9
5. Minnesota 36 11 25 30,6