Gasquet se vrací k tenisu. Kokain prý získal z polibku

Ivo Pospíšil, ip
16. 7. 2009 12:00
Gasquet si může zahrát už na dalším turnaji v Montrealu
Vracím se zpět, může si říci Richard Gasquet
Vracím se zpět, může si říci Richard Gasquet | Foto: Reuters

Londýn - Francouzský tenista Richard Gasquet se vrací zpět na kurty. Třiadvacetiletému hráči vypršel distanc udělený Mezinárodní tenisovou federací ITF za domnělé užívání kokainu.

Bývalé světové sedmičce přitom původně hrozil až dvouletý distanc. Ten však byl nejprve zkrácen na jeden rok a po Gasquetově odvolání a následné výpovědi u londýnského soudu byl trest zmírněn na dva a půl měsíce.

Rodák z Béziers se dostal do problémů na začátku tohoto května, kdy francouzský deník L'Equipe informoval o jeho březnovém pozitivním dopingovém testu na turnaji v Miami.

Čtěte také: Francie v Česku neumí. Vyzraje na Štěpánka s Berdychem?

Gasquet se nejprve proti výsledkům ohrazoval, oba jeho další testy však byly znovu pozitivní. Francouz poté vysvětlil, že on sám kokain neužíval a že ho mohl dostat jedině nevědomky.

U londýnského soudu se rozhodl vypovídat, že pár dní před nabráním pozitivního vzorku byl s kamarády na večeři, kde se seznámil i s neznámou ženou, která si říkala Pamela.

"Přijal jsem její identitu a později jsem ji asi sedmkrát políbil," cituje deník Australian Gasquetovo vyjádření. Poté měli jít s přáteli i do nočního podniku, kde však dlouho nevydrželi.

U východu prý ale museli počkat právě na zmíněnou Pamelu, která byla dosud na toaletě.

Přečtěte si také: Nejlepší tenisty na světě má Francie, Češi jsou osmí

"Byla tam déle, než jsme všichni čekali," říká Gasquet. Na závěr ji pak políbil na rozloučenou, čímž, jak si sám myslí, se dostal kokain do jeho těla. 

Tenistovi pak před soudem pomohl i lékařský rozbor, v němž bylo poukázáno na to, že užité množství bylo tak malé, že se dá výpověď považovat za relevantní.

Gasquet tak sice kvůli těmto problémům přišel o French Open a Wimbledon, startovat ale už může na dalším turnaji v Montrealu 10. srpna. Tam by se měl po zranění kolen vrátit také Rafael Nadal.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy