Froome blízko triumfu na Romandii, Kreuziger neútočil

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 4. 2013 18:21
Britský cyklista Chris Froome potvrdil skvělou formu a na závodě Kolem Romandie je blízko k celkovému triumfu.
Chris Froome zatím ukazuje v Romandii záda všem.
Chris Froome zatím ukazuje v Romandii záda všem. | Foto: Reuters

Les Diablerets - Královskou čtvrtou etapu závodu Kolem Romandie vyhrál slovinský cyklista Roman Špilak před Britem Chrisem Froomem, který si upevnil celkové vedení. Na Špilaka má před nedělním finišem závodu náskok 47 sekund.

Roman Kreuziger dokončil etapu, kterou pořadatelé museli kvůli sněžení v horách pozměnit a mírně zkrátit, na 33. místě. Cílem v lyžařském středisku Les Diablerets ve výšce 1160 metrů nad mořem projel po 185 kilometrech se ztrátou dvou minut a 40 sekund na Špilaka. V průběžném pořadí patří Kreuzigrovi 31. příčka 3:37 minuty za Froomem.

Kvůli sněhu organizátoři zrušili plánované druhé stoupání na Col de la Croix do výšky 1752 metrů. V neděli závod, který Kreuziger v roce 2009 vyhrál, vyvrcholí časovkou na 18,7 km v Ženevě.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour):

4. etapa (185 km): 1. Špilak (Slovin./Kaťuša) 5:10:00, 2. Froome (Brit./Sky) stejný čas, 3. Costa (Portug./Movistar), 4. Valverde (Šp./Movistar), 5. Kelderman (Niz./ Blanco), 6. Betancur (Kol./AG2R) všichni -1:03, ...33. Kreuziger (ČR/Saxo Tinkoff) -2:40.

Průběžné pořadí: 1. Froome 19:03:10, 2. Špilak -47, 3. Costa -1:21, 4. Kiserlovski (Chorv./RadioShack) -1:22, 5. Pinot (Fr./FDJ), 6. Valverde všichni -1:26, ...31. Kreuziger -3:37.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká pobočka CK Thomas Cook míří do konkurzu

Česká pobočka zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook na sebe ve středu podala insolvenční návrh. Své předlužení navrhuje Městskému soudu v Praze vyřešit vyhlášením konkurzu, uvedl dnes web E15.cz. Firmě se nepodařilo najít žádného strategického partnera a reorganizace je podle ní vyloučena, mimo jiné kvůli poškozené pověsti.

Britská společnost Thomas Cook, která patřila k největším cestovním kancelářím na světě, zkrachovala loni v září. V Česku působila její pobočka, jejíž podstatnou částí byla cestovní kancelář Neckermann.

Česká pobočka CK Thomas Cook fakticky ukončila činnost koncem loňského roku. Ještě počátkem letošního roku přitom byla výše jejího majetku vyšší než dluhy. Část peněz ale zůstala zablokovaná na účtu německé mateřské společnosti a závazky nespláceli ani dlužníci.

V půlce února měla firma na účtech zhruba tři miliony korun. Dluhů více než měsíc po splatnosti ale bylo za téměř čtyři miliony.

Tuzemská pobočka firmy Thomas Cook zahrnovala dvě základní divize. Vedle cestovní kanceláře Neckermann to byla ještě firma Global Travel Lufthansa City Center. Společnost zde v roce 2018 zaměstnávala 95 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy