FOTO Takto si Eaton došel pro světový rekord

FOTO Takto si Eaton došel pro světový rekord
Americký desetibojař Ashton Eaton se raduje z nového světového rekordu, který vytvořil při závodech v americkém Eugene v roce 2012. Jeho rekord činil 9039 bodů a pokořil tak 11 let staré maximum Romana Šebrleho.
Ve sprintu na 100 metrů zaběhl 24-letý desetibojař čas 10,21 sekundy, což je například o dvě setiny rychlejší čas než český národní rekord Jana Veleby. Tuto disciplínu vyhrál.
Ve skoku dalekém pokořil metu 8,23 centimetrů a i v této disciplíně zvítězil. K rekordu tak bylo skvěle nakročeno.
Ve vrhu koulí skončil sice až pátý, ovšem výkonem 14,20 metrů zaostal pouze o 51 centimetrů za svým osobním výkonem. Právě vrhačské disciplíny jsou jedinou menší slabinou fenomenálního desetibojaře.
Foto: Reuters
Reuters Antonín Vavrda Reuters, Antonín Vavrda, Filip Mědílek
24. 6. 2012 10:21
Podívejte se na fotogalerii ze všech disciplín desetibojaře Ashleyho Eatona, jenž vytvořil nový světový rekord v americkém Eugene a pokořil tak maximum Romana Šebrleho.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy