Nejstrašnější muž planety? "Klinčko" nástupcem Tysona není

Kdo je nejstrašnější muž světa, nástupce Mikea Tysona? Podívejte se v této fotogalerii, co Vladimíru Kličkovi chybí, aby se jím stal.
...Jenže Vitalij Kličko a především jeho mladší bratr Vladimir toto vnímání boxerské těžké váhy změnili. "Víte, viděl jsem oba Kličky, když Vitalij bojoval v Los Angeles (2009 proti Chrisi Arreolovi). Jsou obrovští, jsou to monstra. Ale nemají srdce bojovníka, nechtějí se prát, běhají kolem vás a jen se chytají, je to nechutné," rýpl si v posledních dnech do Kličků šéf UFC Dan White.
A právě jeho bojovníci - respektive bijci těžké váhy MMA (smíšená bojová umění) pomalu vytěsňují z popředí zájmu, především za oceánem boxerskou těžkou váhu. Důvody jsou zřejmé - 110kiloví obři se zde bijí do krve, zápasy zde často končí knockouty, tak jako poslední setkání jedničky světového žebříčku a mistra světa Caina Velaqueze (zády) a Juniora dos Santose.
Jejich třetí vzájemné setkání ukončil na hranici vyčerpání obou bijců Velasquez v posledním pátém kole. Oba dali vzpomenout na historické bitvy těžkých boxerských vah, kdy hrála prim bojovnost, tvrdost a ostré rány...
...Nejznámějšími představiteli této doby jsou Joe Frazier (vlevo) a Muhammad Ali, jejichž trilogie v 70. letech minulého století patří mezi to nejcennější v historii boxu. Například jejich poslední souboj přezdívaný "Thrilla in Manila" skončil vzdáním rohu Frazier po 14. kole. Kdyby tak ale neučinil jeho trenér, udělal by tak kouč Aliho. Jak moc bojovně naladění oba bijci byli, svědčí i fakt, že Frazier se po tomto zápase navždy rozloučil se svým tehdejším trenérem.
Foto: Reuters/ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
31. 10. 2013 13:30
Podívejte se v naší galerii na to, kdo je aktuálně nejhrozivějším mužem světa.

Praha - Zajímavého srovnání se dočkali milovníci bojových umění v posledních třech týdnech. Nejprve si to na začátku října o pozici vládce boxerské těžké váhy rozdali Vladimir Kličko a Alexander Povětkin, před týdnem pak o titul mistra světa supertíhy UFC Cain Velasquez s Juniorem dos Santosem.

Rozdílný způsob, jak k obhajobám svých titulů Kličko a Velasquez došli, opět rozvířil debatu o tom, kdo že je "The Baddest Man on the Planet" ("Nejstrašnější muž na světě").

Právě tímto titulem byli označování v minulosti šampióni boxerské těžké váhy, v činy je pak přetavil především Mike Tyson. Jeho současný nástupce Vladimir Kličko ale vnímání boxerů změnil. A ne všem po chuti...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy