Nejstrašnější muž planety? "Klinčko" nástupcem Tysona není

Kdo je nejstrašnější muž světa, nástupce Mikea Tysona? Podívejte se v této fotogalerii, co Vladimíru Kličkovi chybí, aby se jím stal.
...Jenže Vitalij Kličko a především jeho mladší bratr Vladimir toto vnímání boxerské těžké váhy změnili. "Víte, viděl jsem oba Kličky, když Vitalij bojoval v Los Angeles (2009 proti Chrisi Arreolovi). Jsou obrovští, jsou to monstra. Ale nemají srdce bojovníka, nechtějí se prát, běhají kolem vás a jen se chytají, je to nechutné," rýpl si v posledních dnech do Kličků šéf UFC Dan White.
A právě jeho bojovníci - respektive bijci těžké váhy MMA (smíšená bojová umění) pomalu vytěsňují z popředí zájmu, především za oceánem boxerskou těžkou váhu. Důvody jsou zřejmé - 110kiloví obři se zde bijí do krve, zápasy zde často končí knockouty, tak jako poslední setkání jedničky světového žebříčku a mistra světa Caina Velaqueze (zády) a Juniora dos Santose.
Jejich třetí vzájemné setkání ukončil na hranici vyčerpání obou bijců Velasquez v posledním pátém kole. Oba dali vzpomenout na historické bitvy těžkých boxerských vah, kdy hrála prim bojovnost, tvrdost a ostré rány...
...Nejznámějšími představiteli této doby jsou Joe Frazier (vlevo) a Muhammad Ali, jejichž trilogie v 70. letech minulého století patří mezi to nejcennější v historii boxu. Například jejich poslední souboj přezdívaný "Thrilla in Manila" skončil vzdáním rohu Frazier po 14. kole. Kdyby tak ale neučinil jeho trenér, udělal by tak kouč Aliho. Jak moc bojovně naladění oba bijci byli, svědčí i fakt, že Frazier se po tomto zápase navždy rozloučil se svým tehdejším trenérem.
Foto: Reuters/ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
31. 10. 2013 13:30
Podívejte se v naší galerii na to, kdo je aktuálně nejhrozivějším mužem světa.

Praha - Zajímavého srovnání se dočkali milovníci bojových umění v posledních třech týdnech. Nejprve si to na začátku října o pozici vládce boxerské těžké váhy rozdali Vladimir Kličko a Alexander Povětkin, před týdnem pak o titul mistra světa supertíhy UFC Cain Velasquez s Juniorem dos Santosem.

Rozdílný způsob, jak k obhajobám svých titulů Kličko a Velasquez došli, opět rozvířil debatu o tom, kdo že je "The Baddest Man on the Planet" ("Nejstrašnější muž na světě").

Právě tímto titulem byli označování v minulosti šampióni boxerské těžké váhy, v činy je pak přetavil především Mike Tyson. Jeho současný nástupce Vladimir Kličko ale vnímání boxerů změnil. A ne všem po chuti...

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy