Florbalové juniorky poprvé v historii porazily Švédsko. Jsou v semifinále

3. 9. 2021 21:58

České florbalové juniorky zdolaly na mistrovství světa v Uppsale domácí Švédsko 4:3 a ovládly základní skupinu B. V sobotu čeká tým kouče Tomáše Martiníka od 13:30 v semifinále Finsko, které skončilo v "áčku" druhé. V případě úspěchu vylepší Češky dosavadní maximum v podobně zisku bronzu z let 2010, 2014 a 2018. Švédky budou hrát o finále se Švýcarskem.

Juniorky dokázaly obhájkyně titulu a vítězky šesti z dosavadních osmi šampionátů porazit poprvé v historii. Prohrávaly sice po první třetině po brankách Maji Ekströmové a Nory Parkleové 0:2, ale mezi 24. a 25. minutou během 51 sekund vyrovnaly Lucie Řezáčová s Eliškou Chudou.

V čase 33:33 otočila stav Michaela Kubečková, ve 45. minutě sice srovnala z trestného střílení Maja Viströmová, ale šest minut před koncem rozhodla Lucie Želízková.