Florbalisté si oddechli. Proti Norsku vybojovali bod

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 12. 2010 16:18
Ve čtvrtfinále by se tak měli vyhnout Švédsku
Když otočil Vojtěch Skalík na 4:3 pro Českou republiku, viděli se Češi již možná s bronzovými medailemi na krku. Vzápětí na to přišla odplata Finů a tak následovalo prodloužení. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Čeští florbalisté zvládli na mistrovství světa ve Finsku přímý souboj o první místo ve skupině D, když remizovali s Norskem 4:4.

Lepší výchozí pozici jim zajistilo vyšší skóre.

V čtvrtfinále se Češi utkají pravděpodobně s Estonskem. Norové se pokusí o zázrak - porazit šestinásobné favority ze Švédska.

Čeští florbalisté rekordně. Japonsko porazili 25:1
16:0! Čeští florbalisté deklasovali v úvodu MS Itálii
Florbalista Cepek je na dně. To si nezasloužím, říká

Ve svém posledním vystoupení v základní skupině začali Češi plnit svůj úkol, vybojovat alespoň bod, výborně. Rozvážná hra, dvě branky Zálesného a dvojice nastřelených tyček bylo v první třetině skvělým základem k úspěchu.

V prostřední části zařadili Norové vyšší rychlostní stupeň, Kafku zaměstnávali čím dál víc, ale ani Kronberg ve velké šanci nulu na jejich kontě nesmazal. Naopak české akcie mohl na sklonku třetiny posílit Garčar, ale penaltu za faul Nielsena na Fridricha neproměnil.

Mužstvo trenéra Trnavského tento moment zřejmě hodně rozhodil, naopak seveřané nabudil k ještě větší aktivitě. Výsledkem bylo snížení Straeteho necelou minutu před druhou přestávkou.

Začátek třetí dvacetiminutovky patřil opět českému výběru, když Jelínek přízemní střelou z půlky hřiště znovu zvýšil na rozdíl dvou branek. Záhy přidal čtvrtý zářez Chrápek a zdálo se být rozhodnuto.

Závěr však patřil jednoznačně Norům. Češi se navíc nechali strhnout ke hře nahoru dolů, z níž se soupeři podařilo třemi trefami vyrovnat. Kýženou remízu ale Češi nakonec uhájili.

Mistrovství světa florbalistů v Helsinkách - skupina D:

Česká republika - Norsko 4:4 (2:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky:
9. Zálesný (Richter), 19. Zálesný (Skalík), 42. Jelínek (Tomašík), 47. Chrápek - 40. Straete (Sletten), 51. R. Evensen (Fauskanger), 52. Straete (Eriksen), 55. Kronberg (Nielsen). Rozhodčí: Erhard, Renz. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 555.

Česká republika: Kafka - Chrápek, Jakůbek, Deutsch, Garčar, Jelínek, Brus - Skalík, Sikora, Zálesný - Ostřanský, Fridrich, Richter - Sladký, Tomašík, Jendrišák. Trenéři Tomáš Trnavský, Filip Vítek a Jan Vavrečka.
Norsko: Näsholm - Skistad, E. Evensen, Nielsen, Rognlien, Sletten, Isnes - G. Evensen, Kronberg, Midtsveen - Eriksen, Olesen, Torp - R. Evensen, Straete, Fauskanger - Snellingen. Trenéři: Johnny Petersen, Erik Haeren a Frank Nordseth.

Itálie - Japonsko 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
13. Ilmer, 31. Ludolini, 39. Casagrande - 7. Kondo.