Tatran: Pojďte je seřezat, nic jiného si nezaslouží

Florbalisté Tatranu Střešovic a Chodova pustili do své kabiny kamery. Podívejte se na první díl unikátního sportovního projektu v České republice.
Fotbalisté Tatranu Střešovice pustili do své kabiny kameramana. "Pojďme je seřezat, nic jiného si nezaslouží," křičel po nich naštvaně trenér. | Video: Youtube.com

Praha - Florbal fanouškům ukazuje, jak výstřední mezi českými sporty je, a to s pořádným drajvem. Jako první z českých sportů nabízí příznivcům pohled za kulisy palubovky až do kabin dvou nejlepších týmů v Česku.

Po vzoru populárního pořadu HBO 24/7, který mapuje atmosféru před největšími boxerskými a hokejovými zápasy, spustil unikátní třídílný seriál, který přiblíží atmosféru vzájemného souboje Tatranu Střešovice a Chodova.

V doprovu hlasu komentátora České televize Ondřeje Zamazala dostanete možnost nakouknout třeba do kabiny Tatranu, který po dlouhých jedenácti měsících prohrává ligové utkání.

Pojďme je seřezat

"Jsou v euforii, všechno jim vychází, odráží se to k nim a padají jim tam m**ky. Pojdmě je seřezat, nic jiného si nezaslouží," motivoval tým nahlas před kamerou trenér před závěrečnou třetinou.

Speciální seriál o dvaceti minutách má přivést pozornost na blížící se souboj dvou florbalových gigantů. Šlágr ligy nazvaný "Severská výzva" se odehraje 15. listopadu v Chomutově.

"Nehodlám se dívat na to, jak se nám směje hala, že tady dostáváme nazeřáno," pokračuje trenér naštvaným hlasem.

Kdybych si uřezal malíček, musí to být gól

Seriál mapuje předzápasový život obou týmů, i to, jak trénují. Zatímco Střešovice zvolily po prohraném zápase odpočinek v hospodě, Chodov polykal tvrdé dávky kdysi skvělého florbalisty a dnes trenéra Radima Cepka.

"Ta brána byla prázdná, i kdybych si uřezal malíček, tan ten gól prostě dám," zlobil se Cepek po jedné z tréninkových situací. "A znovu, chci vidět góly!"

Podívejte se, jak to chodí v zákulisí dvou nejlepších florbalových týmů v Česku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy