Fed Cup: Česko po prvním dnu vede nad Slovenkami 2:0

5. 2. 2011 17:34
Uspěly Lucie Šafářová i Petra Kvitová
Lucie Šafářová a kouč Petr Pála.
Lucie Šafářová a kouč Petr Pála. | Foto: Reuters

Bratislava - Suverénním způsobem vstoupily do svého zápasu prvního kola Fed Cupu mezi Slovenskem a Českem tenistky výběru Petra Pály, které po prvním dnu nad Slovenkami vedou 2:0.

O body českého týmu se postaraly Lucie Šafářová, která zdolala slovenskou jedničku Danielu Hantuchovou po setech 7:5 a 6:1, a Petra Kvitová, která porazila Dominiku Cibulkovou 6:2 a 6:3.

Český fedcupový tým, který v minulých dvou letech hrál semifinále této soutěže, tak má před nedělními zápasy velkou naději zvítězit nad samostatným slovenským výběrem počtvrté v historii.

Los: Sobotní Fed Cup začnou Šafářová s Hantuchovou
V týmu pro Fed Cup jsou opory z Austrálie, i Kvitová

Šafářová rozhodla v prvním setu

V klíčovém prvním setu duelu mezi Šafářovou a Hantuchovu si obě tenistky dlouho držely vlastní servis a nepouštěly soupeřku ani k brejkbolům.

Za stavu 5:5 si ale při podání Hantuchové dokázala česká tenistka vypracovat hned dva, přičemž díky dvojchybě Slovenky nakonec druhý z nich proměnila.

V následující hře se poté Šafářová rychle dostala do vedení 40:0 a hned první setbol proměnila podařeným druhým podáním.

Druhá sada pak proběhla zcela v režii Šafářové, která Hantuchové povolila jedinou hru a současně dokázala třikrát prolomit podání soupeřky. Při jejím servisu pak i proměnila první a zároveň jediný mečbol zápasu.

Ani Kvitová Slovenku k brejku nepustila

Tam kde skončila v prvním zápase Šafářová, navázala odpoledne Petr Kvitová, která smetla Dominikou Cibulkovou ve dvou setech 6:2, 6:4.

V prvním setu totiž česká tenistka rychle vedla 4:0 a i když se poté slovenské hráčce podařilo zmírnit ofenzivní smršť osmnácté hráčky světa alespoň při vlastním servisu, Kvitová pohodlně dovedla první set k vítězství 6:2.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Cibulková se totiž v šesté hře dostala k brejkbolu, který ale české tenistka dokázala odvrátit.

Naopak Kvitová byla v sedmé hře úspěšnější, neboť svůj třetí brejkbol proměnit dokázala a v napínavé osmé hře jej i potvrdila, i když opět nabídla Slovence šanci na zvrat.

V následující hře pak prolomila znovu podání své soupeřky a Česko poslala do vedení 2:0.

Zítřejší zápasy v Bratislavě začínají už ve 12:00.

Utkání prvního kola Světové skupiny I tenisového Fed Cupu:

Bratislava: Slovensko - Česko 0:2

Hantuchová- Šafářová 5:7, 1:6, Cibulková - Kvitová 2:6, 3:6

Hobart: Austrálie - Itálie 1:1

Grothová - Schiavoneová 6:7 (4:7), 6:3, 6:3, Stosurová - Pennettaová 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 4:6.

Moskva: Rusko - Francie 0:2

Kuzněcovová - Cornetová 6:3, 3:6, 4:6, Šarapovová - Razzanová 3:6, 4:6

Antverpy: Belgie - USA 2:0

Wickmayerová - Matteková-Sandsová 6:1, 7:6 (8:6), Clijstersová - Oudinová 6:0, 6:4.