Druhý zápas a opět prodloužení. Toronto s Miami srovnalo krok

6. 5. 2016 8:12
I druhé utkání semifinále Východní konference NBA mezi Torontem a Miami rozhodlo až prodloužení, tentokrát se ale radoval kanadský tým a po výhře 96:92 vyrovnal stav série na 1:1.
Toronto Raptors
Toronto Raptors | Foto: Reuters

Toronto - I druhé utkání semifinále Východní konference NBA mezi Torontem a Miami rozhodlo až prodloužení, tentokrát se ale radoval kanadský tým a po výhře 96:92 vyrovnal stav série na 1:1. Domácí rozhodli vyrovnaný duel v závěru, hlavní postavou koncovky se stal Jonas Valančiunas, který v poslední čtvrtině a prodloužení dal 11 bodů a sedm míčů doskočil. Celkově skončil s bilancí 15 bodů a 12 doskoků.

"Předvedl se parádně. On je rozhodně tím důvodem, proč jsme dnes vyhráli," uznal zásluhy litevského spoluhráče DeMar DeRozan, který si připsal 20 bodů, o jeden méně než nejlepší střelec Raptors DeMarre Carroll.

Miami, které ještě v polovině poslední čtvrtiny vedlo 77:70, střelecky táhl Goran Dragič s 20 body. Dwyane Wade a Joe Johnson přidali po 17 bodech. V prodloužení ale hráči Heat minuli prvních pět pokusů z pole a ztrátu už nedohnali.

Třetí zápas je na programu v sobotu v Miami.