Družstvo Maturovi nepomohlo, Češi ve Willingenu sedmí

9. 2. 2013 16:20
Čeští skokani na lyžích Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek obsadili v závodě družstev na SP ve Willingenu sedmé místo.
Jan Matura
Jan Matura | Foto: Reuters

Willingen - Čeští skokani na lyžích Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek obsadili v dnešním závodě družstev na Světovém poháru ve Willingenu sedmé místo.

Podruhé za sebou vyhráli Slovinci, za nimi se seřadily Norsko a domácí Německo.

Nejlepší z české čtveřice byl sedmý muž průběžného pořadí SP Matura, jenž v prvním kole skočil 137,5 a ve druhém 138,5 metru. Zbývající reprezentanti se k jeho výkonům nepřiblížili, nedařilo se hlavně Romanu Koudelkovi s Čestmírem Kožíškem, kteří ani v jednom kole nepřekročili hranici 100 bodů.

České družstvo nakonec získalo celkem 827,1 bodu a za slovinským kvartetem Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Peter Prevc, Robert Kranjec, které navázalo na předchozí triumf ze Zakopaného, zaostalo o 163,3 bodu.