Draci vrátili Kotlářce loňskou porážku a slaví jubilejní dvacátý baseballový titul

Ján Jabrocký, Matěj Langer
22. 8. 2016 8:47
Draci Brno slaví dvacátý titul v české baseballové extralize. Rozhodlo o tom páté utkání na půdě Kotlářky, která tak nedokázala obhájit loňské vítězství.
Vítězové baseballové extraligy
Vítězové baseballové extraligy | Foto: Matěj Langer

Praha - Již minulou sezonu chtěli Draci vyhrát jubilejní dvacátý baseballový titul. Nakonec se radovala Kotlářka a získala tak pro Prahu první český titul. Letos měli Draci možnost soupeři porážku vrátit, což se nakonec stalo a po pátém utkání se mohli radovat z prvenství. Pohár pro mistra navíc probírali na hřišti svého rivala.

Cesta za titulem však vůbec nebyla snadná. Kotlářka totiž jasně přehrála Draky ve třetím utkání a byla tak k zisku poháru blíže. Brněnské baseballisty na jejich hřišti zradili hlavně dva zahraniční nadhazovači. Jak Jason Jarvis, tak také Gabe Sandersius nedokázali navázat na své dobré výkony ze základní části a pálkaři soupeře je dokázali rozstřílet.

Do sobotní odvety tak Draci vstupovali s nožem na krku. Na kopec postavili Michala Sobotku, který jako první inkasoval doběh. Domácí se však dokázali obrátit skóre ve svůj prospěch a nakonec nejtěsnější utkání celé série zvládli.

Celá série se tak přesunula do Prahy k pátému rozhodujícímu zápasu. V něm se poprvé v sérii ujali vedení Draci, kteří ovládli úvodních šest směn. Domácí Kotlářce dokázali odskočit výrazně a před dohrávkou sedmé směny vedli již 11-2. Jenže pražský tým ukázal, že se snadno nevzdá a v dohrávce zatlačil a pěti body snížil náskok soupeře. To však hosty nevyvedlo z míry a hned v další směně deseti body rozhodli o svém jubilejním dvacátém titulu.

„Dnešní utkání bylo nejhorší z celého víkendu,“ řekl po skončení série manažer Draků Arnošt Nesňal. „My jsme se ujali strašně rychle vedení a vypadalo to strašně jednoduše. Ale jak se říká, dokud není zahraný poslední aut, tak je každý ve hře. Kotlářka pak zahrozili, ale nám se povedlo zmobilizovat síly a zareagovat na jejich tlak ještě větším tlakem. Myslím si, že to byla zasloužená výhra.“

„Prvních šest směn nám nevycházelo naprosto nic,“ hledal příčiny prohry manažer Kotlářky Ondřej Chocholatý. „V obraně, na kopci, na pálce, prostě vůbec nic. Až pak jsme začali pálit a hrát naši hru, ale to už bylo moc pozdě. Tým je hodně silný a dovolím si říct, že nebýt těch prvních šesti směn, tak bychom jej dotáhli do vítězného konce. Ale takový je baseball a rozhodují v něm maličkosti.“

Finálové zápasy v posledním víkendu:

Pátek: Draci Brno – Kotlářka Praha  6:9

Sobota: Draci Brno – Kotlářka Praha  4:2

Neděle: Kotlářka Praha – Draci Brno  9:21

 

Právě se děje

Další zprávy