Draci v repríze finále dvakrát prohráli, Budský má na dosah 150. homerun

Ján Jabrocký
25. 4. 2016 10:01
První vítězství Techniky, ale také premiérové porážky brněnských Draků v repríze loňského finále.
Ostrava o víkendu třikrát vyhrála, a notně si tak v tabulce pomohla k průběžnému prvnímu místu
Ostrava o víkendu třikrát vyhrála, a notně si tak v tabulce pomohla k průběžnému prvnímu místu | Foto: Dalibor Sosna

Praha - První vítězství Techniky, ale také premiérové porážky brněnských Draků v repríze loňského finále. Čtvrtý extraligový týden nabídl spoustu zajímavých momentů. K nedostižitelnému milníku se třeba přiblížil Pavel Budský, kterého již dělí jediný homerun od jubilejního sto padesátého homerunu.

Eagles Praha – Skokani Olomouc 7-12, 4-6 a 1-7

Do Prahy přijeli rozjetí Skokani, které začátek sezony zastihl v dobré formě. To domácí stále nemůžou počítat se svým reprezentačním nadhazovačem Tomášem Duffkem, kterého stále trápí zranění.

Do hry se sice vrátil další reprezentant Petr Zýma, ale ten odstoupil ze hry v prvním utkání a již po zbytek víkendu v dresu Eagles nenastoupil. Naopak velmi se daří Matějovi Hejmovi, jenž přidal další dva homeruny a na čele této statistiky již má solidní náskok.

Skokani naopak hrají v obrovské pohodě. Ukázalo se to i tento týden, kdy dvakrát museli otáčet skóre. Pouze ve třetím utkání šli za vítězstvím hned od začátku. Eagles tak i nadále padají tabulkou a naopak Olomouc se drží na předních příčkách. Jejich letošní posila Nathan van der Linden navíc tahá sérii devíti zápasů v řadě, ve kterých si připsal minimálně jeden hit, což je aktuálně nejdelší série v Extralize.

"Neustále se potýkáme s marodkou,“ hledal příčiny proher domácí trenér Vladimír Chlup. "Museli jsme proto improvizovat se sestavou. Všechny zápasy byly celkem vyrovnané. Naši startující nadhazovači nám dávali dostatečnou šanci zvítězit, ale pak přišla šestá, sedmá směna, kdy nám soupeř odskočil a my jsme to nedokázali stáhnout. Matěj Hejma má neskutečnou formu a v současné chvíli nás svou pálkou drží ve hře.“

"Poprvé se naplno projevilo to, jakým způsobem jsme sháněli posily,“ hledal důvody výher trenér Skokanů Michal Kohout. "Máme velmi dobrou nadhazovací baterii a to nám ještě chyběl Jirka Šimek. To byl hlavní klíč úspěchu nad jinak pálkařsky vyspělým týmem Eagles. Na pálce jsme si vzali to nejlepší z minulých víkendů. Měli jsme málo strikeoutů. V poli jsme se vyvarovali zbytečných chyb.“ 

Arrows Ostrava – Hroši Brno 7-6, 11-0 a 8-7

V Ostravě se odehrály dva velmi těsné zápasy, kdy o vítězství rozhodoval jeden povedený odpal. Pouze druhé utkání bylo jednoznačnou záležitostí domácích a skončilo předčasně v osmé směně pro vysoký rozdíl ve skóre. To co bylo divákům upřeno v druhém, tak to jim hráči nabídli ve třetím, kdy se nastavovaly dvě směny navíc.

V pátečním večerním zápase Arrows vstupovali do deváté směny se ztrátou tří doběhů. Jenže pak začali stahovat bod po bodu a vše ukončil povedeným odpalem Jakub Malík, který stáhl rozdílové body. Podobný průběh měl třetí zápas. Tam se však domácím v deváté směně povedlo "pouze“ vyrovnat, a tak se muselo prodlužovat. Ve druhé nastavené směně pak ostravští zásluhou dalekého odpalu Shauna Case doběhli pro rozdílový bod.

"Za tři výhry jsme rádi,“ neskrýval spokojenost Jakub Malík z ostravského celku. Přenesli jsme dobré výkony ze série s Technikou i do zápasů proti hrochům. Výborně nám zaházeli startující nadhazovači a na palce jsme ukázali bojovnost, když jsme dva zápasy otočili v závěru. Příští víkend nás, ale čekají o dost lepší soupeři a máme stále co zlepšovat.“

"Tento víkend nebyl podařený,“ řekl trenér Hrochů Tomáš Svoboda. "Měli jsme ambice získat alespoň dvě výhry. Navíc se nám zranili dva hráči základní sestavy, což se také projevilo na našem útoku, kdy jsme dvakrát smolně prohráli v poslední směně. Nedokázali jsme ustát situaci.“ 

Technika Brno – Tempo Praha  6-5, 11-2 a 14-1

Technika po šesti prohrách chtěla konečně zvítězit. Navíc poprvé se v letošní sezoně mohla představit svým fanouškům na domácím stadionu. Ti nakonec mohli být nadmíru spokojeni, protože brněnský celek dokázal vyzrát na Tempo ve všech třech zápasech.

Pražský tým dokázal být domácím vyrovnaným soupeřem pouze v prvním utkání. V něm šla sice Technika do vedení 3-0, ale Tempo se nevzdalo a vyrovnáním v deváté směně poslalo zápas do nastavení. V něm přišla velká chvíle pro Roberta Regnera, který sebe obětujícím odpalem do levého pole stáhl rozdílový bod.

Další dvě utkání se naopak neodehrály na plný počet směn. Druhé bylo po osmé směně ukončeno pro tmu a třetí v sedmé pro vysoký rozdíl ve skóre.

"Z naši strany vládne spokojenost,“ řekl po sérii Martin Střítecký z Techniky. "Projevilo se, jak celý tým uplynulý týden pracoval. Tréninky byly neskutečně dobře zorganizované. Každý k tomu přistoupil profesionálně. Toto je ta cesta, abychom uspěli i v dalších zápasech a posunuli Techniku tam, kam patří.“

"Víkend se nám nevydařil,“ neskrýval se za fráze Lubomír Čuhel z Tempa. „Byli jsme slabí především na pálce a chyby v obraně nás stály zbytečné nadhozy, se kterými je v trojutkáních nutné šetřit.“

Draci Brno – Kotlářka Praha  5-7, Kotlářka Praha – Draci Brno  8-7 a 6-16

Opakování finálové série přineslo strhující zápasy. Diváci viděli množství těsných situací, obratů, nádherných zákroků v obraně a také spoustu pěkných odpalů. Hned první zápas v Brně byl plný zvratů. Nejdříve byli Draci blízko tomu, aby v deváté směně rozhodli utkání pro svůj prospěch. Místo rozhodujícího bodu byl však Dubový aut na domácí metě.

V nastavení udeřil aktuální mistr, když nejdříve zaplnil mety a následně odpálil homerun John Ryan Battaglia. Draci již i přes veškerou snahu nedokázali najít dostatečnou odpověď. Výborným výkonem na kopci se blýskl Marek Červenka, který odházel všech deset směn a hodil neuvěřitelných 142 nadhozů.

Ve druhém utkání vedli Draci před dohrávkou osmé směny 7-3 a zdálo se, že by si mohli připsat šestou letošní výhru. Jenže Kotlářka nejdříve třemi body snížila a v poslední směně dvěma body zvrátila zápas ve svůj prospěch. Ten rozhodující stáhl Jan Blažek.

Poslední utkání série již bylo jasnou záležitostí Draků, kteří dokázali využít chyb soupeře a hned v první směně stáhli šest bodů. Postupně přidávali další doběhy a navyšovali skóre. Zápas tak musel být pro vysoký rozdíl ukončen již po sedmé směně. O rozhodující rozdílový bod se postaral nestárnoucí Pavel Budský, který odpálil homerun. Ten byl pro něj již sto čtyřicátý devátý a je tak pouze jeden homerun za okrouhlým jubileem. Draci tak zakončili náročný týden vítězstvím.

Ondřej Chocholatý z Kotlářky byl po této sérii spokojený. "Šli jsme do zápasů naplno a dokázali si, že můžeme čelit nadhazovačům Draků. Do posledního utkání jsme kvůli drobným zraněním nenasadili Mitche Nilssona a Martina Mužíka, čímž utrpěla sehranost našeho vnitřního pole. Z toho pak pramenili chyby, které rozhodli o naši prohře.“

¨"Tušili jsme, že tento víkend pro nás bude hrozně obtížný,“ řekl manažer Draků Arnošt Nesňal. „Hráli jsme poprvé v této těžké rotaci a pokaždé nám již ke konci chyběla síla. Kotlářka toho dokázala využít, za což jim musím vzdát hold.“

Aktuální tabulka baseballové extraligy:

1. Arrows Ostrava 6-1
2. Skokani Olomouc 7-2
3. Draci Brno 6-2
4. Kotlářka Praha 6-3
5. Cardion Hroši Brno 4-7
6. Technika Brno 3-6
7. Eagles Praha 2-7
8. Tempo Titans Praha 2-7
 

Právě se děje

před 19 minutami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy