Domácí uspěli ve čtvrtfinále házenkářů

ČTK
12. 3. 2006 12:46
Praha - Všechny čtyři favorizované celky využily ve víkendových úvodních zápasech čtvrtfinále extraligy házenkářů domácího prostředí a vedou v sériích 1:0. Lovosice si mohou zajistit postup do semifinále už v pondělí v Jičíně, další odvety jsou na programu ve středu.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Kopřivnice dlouho držela v Karviné vyrovnaný stav. Hosté hráli v hale obhájce titulu a vítěze základní části velmi trpělivě, soupeři moc nepůjčovali míč a stříleli jen z vyložených příležitostí. V druhém poločase ale domácí zpřesnili obranu a začala jim lépe vycházet i střelba, takže nakonec poměrně v poklidu zvítězili o šest branek.

Podobný průběh měl i zápas v Lovosicích. Po vyrovnaném začátku, v němž se činili obránci i gólmani, byl v 15. minutě stav teprve 3:2 pro domácí. Ti si pak do konce poločasu vybudovali náskok čtyř branek, ale po změně stran o něj zase přišli a ještě deset minut před koncem bylo skóre vyrovnané. Až potom Lovosice Jičínu definitivně unikly.

Nejmenším rozdílem skončil zápas mezi Zubřím a Třeboní, moravský celek vyhrál 23:20. Domácí házenkáři si v úvodu vytvořili mírný náskok, ale soupeř jim ho nedovolil zvýraznit. Do šaten šli hráči Zubří jen s dvougólovým vedením. Ani v druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácí ale neustále vedli a v závěru si už jen hlídali náskok.

Naopak pražská Dukla deklasovala Hranice 35:23, ale ani v tomto případě nebylo po první půli ještě zdaleka jasno. Dukla si díky výbornému Fabiánovi v brance hostů dlouho nedokázala vytvořit větší náskok, až razantním nástupem po změně stran zvýšila své vedení na sedm branek. Pak už dostali příležitost i všichni hráči z lavičky, přesto náskok Pražanů vystoupal na konečných dvanáct gólů.

Lovosice - Jičín 24:19 (11:7)
Nejvíce branek: Kratochvíl 6/2, Sochor 5, D. Kylíšek a Motl po 3, Bouček 3/1 - Lepieš 4, Michajlík 4/2, Masák 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 5:8. Diváci: 800. Stav série: 1:0.

Dukla Praha - Hranice 35:23 (16:14)
Nejvíce branek: Král 7, Brabec 6/2 - Valášek 6/3, Pernička 5. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 210. Stav série: 1:0.

Zubří - Třeboň 23:20 (13:11)
Nejvíce branek: Opálka 8/4, Titkov 6/2, Spuchlák 5 - Kubík 7, Mošovský a Šulc po 3. Rozhodčí: Dostál, Smékal. Sedmimetrové hody: 7/5 - 1/0. Vyloučení: 8:10. Diváci: 800. Stav série: 1:0.

Karviná - Kopřivnice 30:24 (13:11)
Nejvíce branek: Sobol 10/2, Kuzo 6, Horák 5 - Hanzelka 10, Šustala 5, Prepsl 3. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 800. Stav série: 1:0.