Do Astany míří další lídr, co bude s Kreuzigerem?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
17. 8. 2012 8:48
Kazašská stáj Astana přivedla do svých řad dalšího špičkového jezdce, dá se očekávat, že Čech Roman Kreuziger v ní skončí.
V dresu Astany již nejspíše Roman Kreuziger příliš vítězných gest nepředvede.
V dresu Astany již nejspíše Roman Kreuziger příliš vítězných gest nepředvede. | Foto: www.proteam-astana.com

Astana -Stále více začíná být zřejmé, že nejlepší český profesionální cyklista Roman Kreuziger po dvou letech opustí kazašskou stáj Astana.

Vedení formace totiž oznámilo, že od příštího roku bude v jejích barvách závodit dánský jezdec Jakob Fuglsang, který se na začátku července rozhádal kvůli neúčasti na Tour de France a údajně dlužným výplatám v RadioShacku.

Fulgsang byl v RadioShacku na kordy

Za lucemburskou stáj jezdí talentovaný Dán druhou sezónu, letos měl ovšem stejně jako další jezdci v čele s bratři Schleckovými či Fabianem Cancellarou spory se šéfem Johanem Bruyneelem.

Vše vyvrcholilo na začátku července, když Fuglsang překvapivě chyběl v nominaci na "Starou dámu" a svému týmu hrozil soudy. Nyní už může být v klidu, na další tři sezóny se upsal Astaně.

Její manažer Giuseppe Martinelli, se kterým si naopak během Gira vyměnil několik ostřejších slov Kreuziger, je s novou akvizicí nadmíru spokojený. "S ním, Nibalim a Brajkovičem máme tři skvělé lídry pro Grand Tours. Je to stále mladý jezdec, který může našemu týmu odvést ty nejlepší služby," uvedl Ital na týmovém webu.

Kreuziger nejspíše z Astany odejde

Fakt, že ve výčtu opor opomněl Kreuzigera, který je Fulgsangovým vrstevníkem, nahrává tomu, že česká cyklistická jednička už má namířeno jinam. Ostatně, že o možném přestupu jinam jedná, potvrdil Kreuziger i na konci července v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

"Ve hře jsou čtyři týmy. Teď už je to vlastně jen o tom, která nabídka mi bude nejvíce sympatická, a pro kterou se rozhodnu," řekl tehdy s tím, že jasno by měl rád v polovině srpna.

Kreuzigerovo rozhodnutí se tak dá očekávat každým dnem. Český závodník už během Tour de France popřel údajnou dohodu se Saxo Bankem, pokud by však do dánské stáje přece jen přestoupil, vytvořil by zde silné duo se španělským "pistolníkem" Albertem Contadorem.

Mimo Saxo Banku byl Kreuziger spojován i s belgickou stájí Omega Pharma-QuickStep, za kterou jezdí jeho kamarád a krajan Zdeněk Štybar nebo František Raboň a jejíž vlastníkem je český podnikatem Zdeněk Bakala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy