Skupina smrti: Berdych si to o semifinále rozdá s Djokovičem

Tomáš Berdych slaví.
Druhé zápasy skupiny Turnaje mistrů uzavřel duel českého tenisty Tomáše Berdycha s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou. Štastnější byl nakonec rodák z Valšaského Meziříčí, který vyhrál po setech 7:5, 3:6, 6:1.
Po utkání měla důvod k širokému úsměvu a mohla s partnerem slavit.
Kdo ale řval vzteky a smutkem byl Tsonga. Na Turnaji mistrů totiž prohrál už podruhé.
Úvod zápasu byl ale mimořádně vyrovnaný. Berdych sice měl v sedmém gemu už tři brejkboly, ale všechny promrhal.
7. 11. 2012 17:38
Djokovič ve třísetové bitvě na Turnaji mistrů udolal Skota Andy Murrayho, stejně se vedlo ve večerním duelu českému zástupci Tomáši Berdychovi proti Francouzi Jo-Wilfriedovi Tsongovi.

Londýn - Srbský tenista Novak Djokovič na Turnaji mistrů vyhrál i svůj druhý zápas. Staronová světová jednička ve středu porazila Andy Murrayho 4:6, 6:3 a 7:5 a je jednou nohou v semifinále.

Skotský tenista si naopak po vítězství nad Tomášem Berdychem připsal první porážku ve "skupině smrti". Kdo z ní nakonec postoupí dále rozhodne až poslední hrací den základních skupin.

Ve večerním duelu totiž porazil Tomáš Berdych v další třísetové řeži Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 7:5, 3:6 a 6:1 a o postup do semifinále Turnaje mistrů si to rozdá v přímém souboji právě s Djokovičem.

Berdych se dostal jako první do hry

Český tenista se ve vyrovnaném duelu dostal jako první k brejkbolům, proměnil ale až ten čtvrtý v 11. gamu prvního setu. Tsonga tak měl pouze jedinou šanci na zvrácení vývoje první sady, Berdych mu ji ale nepovolil a první set ukončil stylově - esem.

Ve druhém dějiství začal Tsonga více riskovat a jeho kamikadze styl mu přinesl ve třetím gamu postupně tři brejkboly, přičemž ten poslední už dokázal využít.

Po vítězném druhém setu Tsonga odpadl

Berdychovi se vývoj setu zvrátit nepovedl a zdálo se, že do poslední sady půjde v lepším rozpoložení Francouz s vizáží Muhammada Aliho. A tak se i stalo, rodák z Valašského Meziříčí musel hned v prvním gamu odvracet dva brejkboly.

Zvládl to ale ve velkém stylu, následně sebral servis svému soupeři a ten totálně vypadl z role. Posledních pět gamů Berdych na kurtu dominoval a duel zakončil nekompromisním forehandem po lajně.

Sám tak zůstal ve hře o semifinále, z této loterie naopak Tsonga definitivně vypadl.

Murray měl lepší vstup do zápasu

Murray se hned v úvodu ujal vedení, sebral Srbovi podání a držel si ho celý první set. Pomáhal si hlavně skvělým servisem.

Djokovič se v druhé sadě ovšem chytnul a začal vývoj utkání otáčet. Největší drama si ale oba tenisté přichystali do rozhodujícícho setu. Světová jednička si opět jako první vzala soupeřův servis a vedla už 4:2.

Srb prokázal morální sílu

Pak ale skotský tenista sebral všechny síly a vyhrál tři gemy v řadě. Pomohlo mu k tomu i dvakrát přesně využité jestřábí oko.

Djokovič ale prokázal mimořádnou porální sílu. Opět skore dorovnal a následující podání Murraymu znovu sebral. Více energie pak měl zřejmě právě srbský tenista, protože utkání dotáhl do vítězného konce.

Berdycha ještě dnes čeká klíčový duel s Jo-Wilfriedem Tsongou. Od 20:45 jej budeme sledovat online zde.